Znany dziennikarz, krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz ponownie gości w województwie pomorskim. Tym razem celem jego podróży jest promowanie gęsiny i produktów lokalnych. Efekty jego pracy obejrzymy w trzech odcinkach na oficjalnym kanale You Tube Makłowicza. Publikacja pierwszego materiału planowana jest pod koniec października.

To już druga kulinarna wizyta Roberta Makłowicza w tym regionie. Rok temu podróżnik odwiedził województwo pomorskie wiosną. Wówczas zanurzył się w tradycjach browarniczych oraz alkoholowych i koncentrował swoją uwagę na lokalnych produktach, takich jak ryby i truskawka kaszubska. Owocem pobytu Makłowicza na Pomorzu były cztery odcinki video, w których zaprezentował Gdańsk, Sopot, Gdynię oraz Wybrzeże Słowińskie, Kaszuby Północne i Bory Tucholskie.

Tym razem tematem przewodnim wizyty Makłowicza są lokalne produkty takie jak: gęsina, żurawina, sery kozie i kaszubskie zioła. Krytyk kulinarny z Krakowa odbędzie degustację okraszoną wspomnieniem gęsinowych tradycji w dwóch gdańskich restauracjach: Canis i Eliksir.

W Słupsku Makłowicz odwiedzi restaurację Dym Na Wodzie, gdzie spróbuje lokalnej kuchni. Zajrzy też do producenta lokalnych serów w Swołowie i Pałacu Łebunia w powiecie lęborskim, a w powiecie bytowskim odkryje sekrety gospodarstwa Kaszubskie Zioła. Być może wybierze się też na bagna w okolicy Kościerzyny, gdzie rośnie żurawina, która jesienią króluje w kuchni i na pomorskich stołach.

Podczas pobytu Roberta Makłowicza w województwie pomorskim nie zabraknie również wątków kulturalnych i turystycznych. Publicysta odwiedzi słupski Ratusz, Muzeum Pomorza Środkowego wraz z wystawą Witkacego, a także Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie.

Filmu realizowane są w ramach projektu Pomorskie Prestige, który ma na celu promocję oferty premium regionu pomorskiego, w tym kulinariów.

Źródło i zdjęcia: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.