Szeroka paleta atrakcyjnych aktywności dla całej rodziny i tętniące życiem metropolie to forma turystyki ciesząca się największym powodzeniem wśród zagranicznych turystów, którzy odwiedzili stronę internetową Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) i zagłosowali w konkursie „100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech”.  

Około 25 tys. użytkowników z ponad 25 krajów w okresie od września 2022 do czerwca 2023 wzięło udział w konkursie przeprowadzonym na stronie www.germany.travel  wskazując atrakcje turystyczne w Niemczech, które w ich mniemaniu są najbardziej interesujące. Aktualny ranking Top 100 jest już dostępny pod adresem: www.germany.travel/top-100.  

Najwięcej głosów w tym roku zebrał park rozrywki „Europa Park”. Zeszłoroczny zwycięzca – największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniaturwunderland w Hamburgu – spadł na drugą lokatę. Park rozrywki Phantasialand w Brühl zajął trzecie miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: miasto Rothenburg ob der Tauber, samochodowy tor wyścigowy Nürburgring, zamek Neuschwanstein, miasto Berlin, Park Narodowy Schwarzwaldu, hanzeatyckie miasto Hamburg oraz kompleks termalny w Erding.  

Ranking atrakcji turystycznych Top 100 pokazuje od dziesięciu lat, na ile rozpoznawalne i popularne są poszczególne cele i atrakcje turystyczne w Niemczech wśród zagranicznych podróżnych. Jednocześnie ranking jest dla naszych partnerów z niemieckiej branży turystycznej dowodem skuteczności ich działań marketingowych na arenie międzynarodowej. Liczny udział w konkursie świadczy o atrakcyjności turystycznej Niemiec  

– mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Konkurs jest organizowany od 2012 roku. Odwiedzający stronę www.germany.travel mogą zagłosować na atrakcje turystyczne, które uważają za szczególnie warte polecenia. W konkursie bierze się pod uwagę tylko głosy oddane przez osoby z zagranicy. Na podstawie wyników głosowania DZT opracowuje ranking Top 100.  

Pełny ranking jest dostępny na stronie DZT w zakładce www.germany.travel/top-100.

  Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)