Zabawy na śniegu dla młodszych i starszych

Każdy, kto uwielbia śnieg i narty – czy to młody ciałem, czy duchem – w Dolinie Stubai będzie się czuł jak ryba w wodzie. Dzięki położeniu na głównym grzbiecie Alp Stubai rozpieszcza gości dużą ilością śniegu, pozwala na urozmaicenie jazdy w czterech regionach narciarskich – na wysokości nawet 3 210 m – oraz zachwyca atrakcyjnymi ofertami, skierowanymi do całej rodziny. Na miejscu można znaleźć wszystko, co potrzebne: od szerokich rodzinnych stoków i torów saneczkowych po obozy BIG Family Ski Camp i bezpłatne karnety narciarskie dla dzieci do dziesiątego roku życia. Nic dziwnego, że Dolina Stubai została wielokrotnie wyróżniona jako najbardziej przyjazny rodzinom ośrodek narciarski w Alpach.

Na lodowcu Stubai, sięgającym do wysokości 3 210 m n.p.m., od października do czerwca zawsze znajdziemy śnieg. Jego lokalizacja zapewnia najlepsze trasy zjazdowe pokryte naturalnym śniegiem oraz wiele urozmaiceń dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Snowboardziści i freeskierzy mogą się wyszaleć w jednym z największych snowparków na świecie – Snowpark Stubai Zoo. Na odwiedzających czeka tu między innymi kompleks XXL z wieloma różnymi trasami – od łatwiejszych po te skierowane do profesjonalistów – w tym zupełnie nowy 300-metrowy jibline z własnym wyciągiem.

Warte uwagi są również programy rodzinne oraz opieka dla dzieci i młodzieży przy BIG Family Ski Camp, z własną restauracją dla dzieci i przedszkolem. Tutaj nawet najmłodsi mogą wkroczyć w świat narciarstwa. Następna w kolejce jest BIG Family Fun Slope – trasa pełna przewyższeń, wyskoków i pochyłych zakrętów. Maksymalna zabawa gwarantowana! A jeśli to wciąż za mało, chętni mogą zdecydować się na przejażdżkę ratrakiem lub odwiedzić niezapomnianą lodową grotę.

Witamy w BIG Ron’s Kinderland

W ośrodku narciarskim Schlick 2000 można znaleźć nie tylko szerokie rodzinne stoki, ale także tor zjazdowy dla najmłodszych i urozmaicony snowpark Stubai Park Schlick 2000, wypełniony ekscytującymi railami, kickerami, ride’ami i jumpami. W BIG Ron’s Kinderland nawet najmłodsi – już od trzeciego roku życia – mogą odkrywać świat narciarstwa wraz z BIG Ronem i jego drużyną. Karuzela śnieżna, tipi oraz slalomy i tory turystyczne zapewnią im mnóstwo zabawy. A gdy zapragniemy prawdziwej odskoczni od stoków, można całą rodziną wybrać się na wieczorną przejażdżkę na sankach. Od grudnia w każdą środę wieczorem trzykilometrowy zjazd do doliny na terenie ośrodka Schlick 2000 zmienia się w oświetlony tor saneczkowy, który staje się dodatkową atrakcją po zmroku.

Na sanie, gotowi, start!

Rodzinny teren narciarski Serlesbahnen przy wjeździe do doliny w pobliżu Mieders doskonale nadaje się też do wspólnej zabawy na śniegu. Cztery dostępne tory saneczkowe są idealnym miejscem na przejażdżkę przez zimowy górski krajobraz na tle monumentalnej górySerles o wysokości 2 717 m n.p.m., którą Goethe określił mianem „głównego ołtarza Alp”. Młodzi miłośnicy sportów zimowych poczują się jak w domu na terenie King Serli przeznaczonym dla dzieci – z łagodnymi stokami i osłoniętym otoczeniem, tuż obok dolnej stacji kolejki. Dzięki obecności wyciągu orczykowego i taśmowego maluchy będą z jeszcze większą przyjemnością stawiać swoje pierwsze kroki na śniegu.

Powyższym atrakcjom w niczym nie ustępuje teren narciarski zlokalizowany w Neustift, u podnóża góry Elfer o wysokości 2505 m n.p.m. Ten obszar zachwyca przede wszystkim spektakularnymi torami saneczkowymi (najdłuższymi w całym Tyrolu), z których mogą korzystać zarówno młodsi, jak i starsi, w dzień i po zmroku. Czy na przykład sześciokilometrowa przejażdżka z Elfer do Neustift nie brzmi zachęcająco? Doskonałym miejscem dla dzieci i tych, którzy dopiero zaczynają jeździć na nartach, jest również plac treningowy Krössbach, gdzie można spędzić czas w towarzystwie sowy Elfie. Ten łagodny i gładki stok jest idealny, aby stawiać pierwsze kroki na nartach.

Bezpłatny karnet narciarski dla najmłodszych

Cztery ośrodki narciarskie mogą szczycić się wieloletnim doświadczeniem i najwyższym poziomem merytorycznym swoich programów – zwłaszcza tych skierowanych do rodzin z dziećmi. Oferują również atrakcyjne pakiety rodzinne, cechujące się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Dzieci poniżej dziesiątego roku życia w ośrodkach narciarskich Stubai Gletscher, Serlesbahnen i Elferbahnen oraz dzieci poniżej ósmego roku życia w ośrodku Schlick 2000 otrzymują bezpłatny karnet narciarski, gdy odwiedzają je w towarzystwie rodzica z wykupionym karnetem.

Mieszkaj, jedz i baw się jak w domu

BIG Family oferuje liczne wspaniałe atrakcje – nie tylko w ośrodkach narciarskich, ale także w samej dolinie. W BIG Family Premium Homes dostępne są miejsca noclegowe, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o potrzebach dzieci. Co więcej, restauracje BIG Family serwują pyszne menu dla dzieci i są w stanie spełnić wszelkie dodatkowe życzenia swoich najmłodszych gości. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić niezapomniany urlop narciarski z całą rodziną.

BEZPIECZNA GOŚCINNOŚĆ – informacje o COVID-19
Ochrona i zdrowie wszystkich gości oraz pracowników mają w Tyrolu najwyższy priorytet. Szczegółowe informacje na temat wytycznych i aktualnych zaleceń dotyczących bezpiecznej gościnności można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.willkommen.tirol/

Więcej informacji:
Dolina Stubai: https://www.stubai.at/pl/

Źródło i zdjęcia: „Tourist board Stubai Tyrol”