W ubiegłym tygodniu w Ambasadzie Włoch w Warszawie odbyło się spotkanie z reprezentantami regionu Emilia Romania. W jego trakcie Andrea Corsini, Członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romania opowiedział o bogatej letniej ofercie wakacyjnej na Wybrzeżu Adriatyku, kampanii promocyjnej dla rodzin, nowej infrastrukturze nabrzeży oraz najważniejszych wydarzeniach i atrakcjach tego sezonu. Z kolei Davide Cassani, Przewodniczący Rady Turystycznej regionu Emilia Romania mówił o wyścigu Tour de France, który po raz pierwszy odbędzie się we Włoszech.

Jak się okazuje z Polski do Emilii Romanii bardzo łatwo można dostać się samolotem z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Co roku region odwiedza ponad 14 milionów turystów: 73,5% stanowią Włosi, 26,5 % stanowią turyści zagraniczni.  

– mówi Andrea Corsini, Członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romania.

Wybrzeże Adriatyku w Emilii Romanii to aż 110 km plaż i wiele z nich jest dostosowanych tematycznie do zróżnicowanych wymagań turystów, dając im możliwość spędzania urlopu w ich ulubiony sposób, z rodziną i przyjaciółmi – również z czworonożnymi. Dlatego polskich turystów czeka tam prawdziwe wakacyjne dolce vita – z gwarancją słońca, pięknych widoków, mnóstwem atrakcji dla każdego oraz fantastycznym jedzeniem. 

Nad wschodnim Adriatykiem panują idealne warunki na rodzinne wakacje z dziećmi. Szerokie, piaszczyste plaże, płytka woda i obecność doświadczonych ratowników sprawiają, że nawet najmłodsi mogą bezpiecznie cieszyć się czasem spędzonym na pluskaniu się w wodzie. 10 plaż zostało oznaczonych zieloną flagą, co oznacza, że wyróżniają się szczególną troską o bezpieczeństwo oraz oferują dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci placów zabaw. Aż 9 plaż zostało uhonorowanych prestiżowym wyróżnieniem – błękitną flagą. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie nagród przyznawanych plażom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W ciągu ostatniej dekady plaże i wiele elementów infrastruktury takich jak hotele i połączenia komunikacyjne, znacznie poprawiły standard i zyskały na renomie. Aktualnie w Rimini znajdują się hotele 5* i w 4* oraz nowy transfer z lotniska prosto na plażę w Riccione o nazwie „Metro mare”. Powstały tu również nowoczesne wersje kempingów, czyli glampingi takie jak Villagio del sole w Riccione i Rimini.

Plaże to jednak nie wszystko, odnowiona została cała infrastruktura wokół nich. Nowe promenady wzdłuż nadmorskich kurortów w Emilii Romanii tworzą relaksującą atmosferę, a otaczająca je zieleń sprawia, że droga na plażę jest jeszcze bardziej przyjemna.

Od Lidi Ferraresi w północnej części Wybrzeża Romanii aż do Cattolica, 10 nadbrzeżnych promenad zyskało nowe i przyjazne dla środowiska oblicze. Łącznie znajduje się tutaj ponad 1430 kąpielisk. Na przebudowę 10 promenad od 2018 roku zostało przeznaczone około 32 milionów euro. Gminy: Riccione, San Mauro Mare, Bellaria i Cattolica zmodernizowały swoje deptaki w duchu eko. W Comacchio, Rawennie, Cesenatico oraz części Rimini wciąż trwają renowacje, zaś miasteczko Igea Marina jest w początkowej fazie przebudowy.

Niezależnie od pory roku na odwiedzających Emilię Romanię na dłuższy pobyt lub krótszy wypad oprócz uroków Wybrzeża Adriatyku, czekają też malownicze miasta i miasteczka, parki naturalne, parki rozrywki oraz cały wachlarz możliwości uprawnia różnych sportów zarówno wodnych jak i lądowych oraz kalendarz wypełniony większymi i mniejszymi wydarzeniami tematycznymi związanymi z tym, z czego słynie ten bogaty region: motoryzacją, sportem, kulturą, sztuką, historią, muzyką i doskonałym jedzeniem oraz winem.

Na temat regionu Emilia Romania:  https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl

Oficjalny profil regionu Emilia Romania w Polsce na Facebooku: https://www.facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: 24/7Communication