21 marca Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, wraz z Polskimi Portami Lotniczymi oraz PLL LOT, zaprezentował przedstawicielom prasy branżowej i włoskiej branży turystycznej bogatą ofertę Warszawy, nowe i długo wyczekiwane połączenie bezpośrednie między Rzymem a Warszawą oraz otwierające się pod koniec kwietnia lotnisko Warszawa-Radom.

Podczas śniadania biznesowego z udziałem prasy branżowej i przedstawicieli włoskiej branży turystycznej, w tym touroperatorów, biur podróży i organizatorów podróży MICE, zorganizowanego w Hotelu Sina Bernini Bristol przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie i Polskie Porty Lotnicze, przy wsparciu PLL LOT, został ogłoszony powrót długo oczekiwanego bezpośredniego połączenia Rzym-Warszawa obsługiwanego przez PLL LOT oraz oficjalnie zaprezentowano nowe lotnisko Warszawa-Radom. W wydarzeniu wzięło udział ok. 40 osób.

Warszawa, nagrodzona niedawno tytułem European Best Destination 2023, będzie połączona trzy razy w tygodniu bezpośrednim lotem z Rzymu Fiumicino od 28 kwietnia.

Nowe połączenie i rozszerzenie oferty PLL LOT to jedne z pierwszych kroków podejmowanych w celu odbudowy polskiej oferty w turystyce zorganizowanej i – jak wynikało ze spotkania – zarówno Zarząd Polskich Portów Lotniczych, jak też spółka PLL LOT są otwarte oraz chętne do współpracy z przedstawicielami branży turystycznej.

Naszą siłą są liczne połączenia lotnicze, zięki którym wielu Włochów może łatwo dotrzeć do naszego kraju o każdej porze roku, a nowe lotnisko Warszawa-Radom dodatkowo umożliwi dotarcie do naszego kraju Włochom ze środkowych i południowych regionów i z łatwością pozwoli na zorganizowanie city breaków, wiosennych długich weekendów, czy dłużnych, letnich pobytów

– stwierdziła Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie Barbara Minczewa.

Warszawa oferuje największy w kraju potencjał ekonomiczny i biznesowy, dzięki obecności szerokiej gamy obiektów hotelowych i innych miejsc noclegowych oraz znacznej puli profesjonalnych usługodawców, które czynią ją atrakcyjną destynacją, także dla sektora MICE. W Warszawie zostało zorganizowane wiele wydarzeń na dużą skalę, od EURO 2012, przez Konferencję Klimatyczną COP-19 w 2013 r. po Szczyt NATO w 2016 r., a w samym 2022 r. Warszawa gościła ponad 9000 wydarzeń i konferencji o łącznej liczbie ponad 1 200 000 uczestników.

Na zakończenie imprezy linia lotnicza PLL LOT zaoferowała trzy vouchery na lot z Rzymu do Warszawy-Radom w dwie strony, które trafiły do trzech osób. Wsparcia w przygotowaniu prezentacji udzieliła Warszawska Organizacja Turystyczna.

Tekst: MM
Źródło: Polska Organizacja Turystyczna