Sześć nowych Boeingów 737-8 MAX dołączy wkrótce do floty PLL LOT. Bedą one obsługiwać rejsy krótkiego i średniego zasięgu. Wszystkie samoloty przewoźnik odbierze już w październiku. Jeden z nich trafi do linii z zakładów w Seattle.

Po otrzymaniu ostatniego z zamówionych Boeingów 737-8 MAX flota PLL LOT będzie liczyła 11 samolotów tego modelu.

– LOT jest w procesie wyboru nowej floty w segmencie regionalnym i wąskokadłubowym. Do czasu wyłonienia dostawcy planujemy pozyskanie maszyn, stanowiących rozwiązanie pomostowe – do floty PLL LOT dołączyły już pierwsze Embraery 175 i 190, a w najbliższym czasie dołączą do nich Boeingi 737-8 MAX. Cieszę się że te niezawodne i ekonomiczne samoloty uzupełnią naszą flotę wąskokadłubową

– powiedział Maciej Wilk, Prezes zarządu ds. operacyjnych PLL LOT.

Nowe samoloty zostały pozyskane przez LOT po zawieszeniu działalności rumuńskiego przewoźnika Blue Air, w formie leasingu operacyjnego od amerykańskiej Air Lease Corporation, która już wcześniej leasingowała pięć samolotów Boeing 737-8 i jednego Dreamlinera dla PLL LOT.

Nasz narodowy przewoźnik planuje użytkować Boeingi 737-8 na najbardziej popularnych połączeniach krótko – i średniodystansowych. Pierwszy z sześciu zamówionych samolotów będzie operował od połowy października z Warszawy na głównych trasach europejskich w siatce LOT-u.

Boeingi 737-8 MAX mają 189 foteli, każdy z nich wyposażony jest w wejścia USB. Wnętrze kabiny pasażerskiej zostało zbudowane w formule Boeing Sky Interior, opartej o rozwiązania zastosowane w Dreamlinerach. W kabinie znajdują się nowe, ergonomiczne schowki i oświetlenie LED, umożliwiające zmianę natężenia i barwy światła. Producent zastosował bardziej komfortowe dla pasażerów rozmieszczenie oświetlenia, głośników i przycisków.

Tekst: redakcja nowaturystyka.pl