To wspaniała wiadomość dla kraju, który w dużej mierze żyje z turystyki. Ponad 3,4 mln osób dotarło do portugalskich placówek hotelowych. Władze tego kraju podały, że to rekordowa liczba gości, wskazując, że dzięki temu sektor turystyczny zanotował również rekordowe wpływy.

Z raportu Narodowego Instytutu Statystycznego (INE) w Lizbonie wynika, że we wrześniu br. zanotowano wyższą liczbę gości oraz wykupionych noclegów w placówkach hotelowych w porównaniu z 2019 r. Wówczas uznawany był on jako rekordowy.
We wrześniu br., jak oszacował INE, w portugalskich hotelach zanotowano 2,9 mln gości oraz 7,7 mln noclegów.

W porównaniu z wrześniem 2019 r. tegoroczny wrzesień charakteryzował się większą liczbą gości hotelowych o 0,2 proc. oraz noclegów o 0,7 proc.

– napisała w komunikacie rządowa agenda.

Nienotowany wcześniej wynik dotyczył również wpływów właścicieli hoteli działających na terenie Portugalii. We wrześniu 2022 r. zainkasowali oni 608,2 mln euro, czyli o 21,3 proc. więcej w porównaniu z uznawanym dotychczas za rekordowy wrześniem 2019 r.

Autorzy raportu odnotowali, że we wrześniu br. 5,2 mln noclegów w portugalskich placówkach hotelowych zarezerwowanych zostało przez obcokrajowców, zaś 2,5 mln przez rodzimych klientów.

Źródło: bankier.pl
Zdjęcie: Pixabay