Port Lotniska Chopina od początku roku odprawił już ponad 10 milionów pasażerów. We wrześniu na lotnisku Chopina odprawionych zostało 1,59 miliona pasażerów.


Wrzesień na Lotnisku Chopina zamknął się wynikiem 1, 59 miliona odprawionych pasażerów, co odpowiada 85 procentom liczby uzyskanej we wrześniu 2019 roku. Przy mniejszej o 20 procent liczbie zrealizowanych operacji lotniczych oznacza to lepsze wypełnienie samolotów.

Od początku roku port odprawił prawie 10,7 miliona osób, czyli 74,5 proc w odniesieniu do tego samego okresu przed pandemicznego roku 2019. Zdecydowana większość pasażerów decydowała się na podróż z przewoźnikami tradycyjnymi tj. 6,88 miliona osób. W miesiącach wakacyjnych (czerwiec-wrzesień) czartery wybrało 1,346 miliona pasażerów, czyli  o prawie 7 procent więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Od stycznia do końca września na wypoczynek poleciało z Polski 1,821 miliona osób.

Jak podają statystyki, ponad 90 proc. pasażerów podróżowało w ruchu międzynarodowym, z czego 60 proc. do krajów Schengen. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków regularnych znalazły się Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Monachium. Listę Top 5 kierunków czarterowych otwiera Antalya, a po niej znajduje się Hurghada, Marsa Alam, Rodos i Heraklion. Trzeba dodać, że Turcja jest najpopularniejszym kierunkiem wśród turystów korzystających z warszawskiego portu.

Największym przewoźnikiem dla ruchu rozkładowego, jest PLL LOT, który łącznie obsłużył na warszawskim lotnisku prawie 5,5 miliona pasażerów. Największym przewoźnikiem czarterowym jest Enter Air z 756 tys. przewiezionych osób.

Źródło: wiadomosciturystyczne.pl