LOT po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią wznawia rejsy do Miami na Florydzie. Zapowiada trzy rejsy tygodniowo.

Po długiej przerwie Dreamliner PLL LOT zabierze pasażerów z Lotniska Chopina  w Warszawie  do Miami na Florydzie. Dzięki poluzowaniu restrykcji wjazdowych do Stanów Zjednoczonych loty pasażerskie znowu będą możliwe. Na tej trasie będą odbywać się trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałki, środy i piątki. Ponad 11-godzinny bezpośredni lot będzie można odbyć na pokładzie szerokokadłubowego boeinga 787-8 lub boeinga 787-9 dreamlinera.

Rzecznik prasowy LOT-u Krzysztof Moczulski, w swoim prasowym wywiadzie poinformował, że otwarcie się rynku amerykańskiego jest kluczowe dla odbudowy ruchu pasażerskiego, a sektor lotniczy to jeden z najważniejszych stymulatorów procesów gospodarczych na świecie. Wyraził swoje zadowolenie z tego, że dreamlinery ponownie będą mogły latać do Stanów Zjednoczonych.

Dodał również, iż od momentu oficjalnego ogłoszenia otwarcia granic przez administrację prezydenta Bidena, LOT zanotował kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. Obserwowany jest również wzmożony ruch z USA do Polski, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy wielu Polaków wraca do kraju.

Miami to miasto tysiąca kolorów i kontrastów. Kolorowe latynoskie dzielnice, tętniące życiem deptaki pełne spragnionych słońca turystów i drapacze chmur. Najsłynniejsze miejsce w „Słonecznym Stanie”, czyli na Florydzie, zachwyci turystę swoją różnorodnością, wspaniałymi atrakcjami, karaibskim słońcem i rajskimi plażami.

Floryda jest uznawana za najładniejszy i najbogatszy ze stanów USA. Na ponad 170 000 km2 żyje tu ponad 21 milionów ludzi, a szacuje się, że każdego dnia do „Słonecznego Stanu” przeprowadza się ok. tysiąca osób. Nie ma się czemu dziwić – ponad 2 000 km linii brzegowej oblewają wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego. Znajdują się tam piękne piaszczyste plaże, na których wypoczywać można przez cały rok. Stan leży w strefie klimatów podrównikowego i zwrotnikowego morskiego.

Fot. Pixabay

Idealny czas na odwiedzenie Florydy i Miami to okres od końca października do połowy kwietnia. Wtedy trwa tu wysoki sezon turystyczny, wilgotność powietrza jest niższa niż latem, a temperatura to zazwyczaj około 25°C. Lato na Florydzie upływa pod znakiem upałów i bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Temperatury osiągają ok. 35°C. Od maja po października trwa też pora deszczowa, ale silnych opadów można spodziewać się głównie w lipcu i sierpniu.

Miami to idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, wielkomiejskiego stylu życia i zwiedzania. To miasto łączy w sobie wszystkie te cechy i jest świetnym miejscem na urlop.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt