Mamy powody do dumy. Otwarte w 2022 roku Orientarium w Łodzi było najbardziej oczekiwaną atrakcją ostatnich lat w Polsce. Największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej stał się turystycznym hitem. Obiekt ma na swoim koncie już kilka nagród. Projekt Orientarium uznano za najlepszy na świecie!

Orientarium w łódzkim zoo zostało nagrodzone na Gali International Property Awards, która odbyła sięw Londynie. Ogród został uznany za najlepszy na świecie w dwóch kategoriach architektonicznych: Leisure Architecture (wypoczynek) oraz Public Service Architecture (służba publiczna).

Prestiżowa nagroda dla Orientarium w Łodzi

Orientarium zdobyło prestiżową nagrodę, w której doceniono architekturę, jak również rozwiązania proekologiczne związane z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks w Łodzi został zaprojektowany przez Dorotę Szlachcic.

Cieszymy się, że nasze Orientarium jest doceniane nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. To już kolejna nagroda, jaką możemy się pochwalić w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium

– powiedział Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium ZOO Łódź.

Orientarium – największy kompleks w Europie

Orientarium ZOO Łódź to nowoczesny kompleks, w którym jest prezentowana fauna i flora Azji południowo-wschodniej. Można w nim podziwiać największy w Europie wybieg dla słoni indyjskich czy podwodny tunel o długości 26 m, w którym można zobaczyć rafę koralową, rekiny i płaszczki.

W budynku mieszka 35 gatunków zwierząt, w tym m.in. słonie indyjskie, krokodyle gawialowe czy orangutany sumatrzańskie. W strefie oceanicznej pływa ponad 1300 ryb.

Wstęp kosztuje 70 zł. Osoby z aktywną Kartą Łodzianina mogą liczyć na zniżkę i płacą 40 zł. Dostępny jest też bilet rodzinny za 220 zł (rodzina 2+2) lub 250 zł (2+3).

Źródło: turystyka.wp.pl
Tekst: Anna Molęda –Kompolt
Zdjęcia: orientarium.lodz.pl