Oprócz turnieju, Niemcy zaprezentują się jako kosmopolityczny, przyjazny, zrównoważony i atrakcyjny turystycznie kraj. Szczególną atrakcją będzie program kulturalny UEFA EURO 2024, który dzięki ponad 300 wydarzeniom na temat piłki nożnej zgromadzi ludzi poza stadionami i zaprosi ich do dialogu i uczestnictwa.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, wyjaśnia:

Od początku marca 11 wielkoformatowych murali z motywami dotyczącymi piłki nożnej jest widocznych we wszystkich miastach-gospodarzach jako znak gościnności, budując mosty między sztuką uliczną, kulturą kibiców i tożsamością gospodarzy. W ośmiu z dziesięciu miast powstanie “Stadion Marzeń”, na którym spotkają się sztuka, kultura i piłka nożna: liczne wydarzenia są dedykowane uczestniczącym krajom, z turniejami dla dzieci i młodzieży, a także programami artystycznymi dla całej rodziny. Siedem miast buduje wioski piłkarskie, które czekają na miejscowych i międzynarodowych gości z rozrywką na żywo, pokazami, zajęciami i oczywiście publicznymi transmisjami podczas meczów.

13 czerwca na koncercie inauguracyjnym EURO 2024 w Stuttgarcie wystąpią czołowi niemieccy artyści: piosenkarka Leony, DJ i producent Topic, mega gwiazda Robin Schulz i bohater techno Le Shuuk będą świętować razem z 30 000 kibiców rozpoczęcie Mistrzostw Europy.

Stolica kraju, Berlin, organizuje piłkarskie święto. Na największej futbolowej promenadzie spodziewanych jest około 2,5 miliona gości. Wzdłuż ulicy 17. Juni powstanie park pop-up z widokiem na Bramę Brandenburską, która podczas turnieju będzie otoczona największą na świecie bramką piłkarską.

Program kulturalny miast-gospodarzy jest dostępny online w języku niemieckim i angielskim tutaj.

We współpracy z EURO 2024 GmbH, spółką joint venture DFB i UEFA zajmującą się organizacją turnieju, DZT zachęca potencjalnych podróżujących do Niemiec do przedłużenia swojej wizyty na meczu piłki nożnej i zorganizowania wycieczki w pobliskiej okolicy.

Petra Hedorfer kontynuuje:

Portal internetowy DZT, https://www.germany.travel/en/inspiring-germany/summer-of-football-germany-2024.html zawiera treści tematyczne dotyczące wszystkich miast-gospodarzy. Dostarcza informacji o entuzjazmie Niemców dla piłki nożnej, niemieckiej kulturze kibicowskiej i atrakcjach turystycznych

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)