13 załóg, 70 uczestników, trzy stopnie podium, ale tylko jeden puchar dla zwycięskiej załogi. Zakończyła się siódma edycja Regat Influencerów o Puchar Róży Wiatrów. Na podium stanęli: Damaris Grzyb-Pośpiech, Daniel Grzyb, Laura Brzezinska i Hubert Gromadzki wraz ze sternikiem Witoldem Wójcikiem. Złoci medaliści odebrali dotychczasowy tytuł mistrzowski załodze złożonej z YouTuberów: Bladii, Manoyek, Diabeuu i Gabi Kuczyńska.

To była już 7. edycja ogólnopolskich Regat Influencerów na Mazurach. W tym roku pojawiła się tam rekordowa liczba uczestników. Imprezę od lat organizuje ośrodek Róża Wiatrów w Węgorzewie, a jej ideą jest promowanie idei żeglarstwa, aktywnego wypoczynku i regionu Mazur.

Twórcy internetowi przyjeżdżają do nas już od ośmiu lat. To dla nich okazja, żeby nie tylko pobawić się w gronie innych osobowości internetowych, ale także zakosztować żeglarskiej rywalizacji i poznać region Mazur. Po trzyletniej covidowej przerwie zorganizowaliśmy kolejny event właśnie dlatego, że tak wielu odwiedzających nas twórców o niego pytało. Z roku na rok zwiększa się liczba załóg startujących w regatach, dzięki czemu rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta!

– mówi Bartek Milewski, organizator Regat Influencerów.

W tym roku na starcie regat pojawiło się aż 70 uczestników, dla których poza udziałem w żeglarskich Mistrzostwach Polski, była to również okazja do spotkania się z innymi twórcami oraz fanami, którzy licznie przybyli dopingować swoich idoli.

Nowy Mistrz Polski w regatach Influencerów

W tym roku aż 12 załóg próbowało odebrać tytuł mistrza 6. edycji ekipie złożonej z YouTuberów: Bladii, Manoyek, Diabeuu i Gabi Kuczyńska. Jednak po złote medale i Puchar Róży Wiatrów sięgnęła załoga w składzie: Damaris Grzyb-Pośpiech, Daniel Grzyb, Laura Brzezinska i Hubert Gromadzki wraz ze sternikiem Witoldem Wójcikiem.

Wypłynęliśmy jako ostatni, ale od początku spodziewaliśmy się wygranej. Ogromne doświadczenie Witka Wójcika, który był naszym sternikiem, pozwoliło nam szybko nadrobić i wysunąć się na prowadzenie

– powiedział Hubert Gromadzki, członek zwycięskiej załogi.

Na drugim stopniu podium zameldowała się załoga w składzie: Kamila Worotnicka (Luure), Michał Worotnicki (Worot), Maciej Podstawka (Bądź na bieżąco), Anna Habaj (Bądź na bieżąco extra), Nadia Długosz, Jędrzej Zator ze sternikiem Magdaleną Sadowską. Zaraz za nimi załoga Cyber Mariana – Szymon Pawlak (Okiem Drona), Janusz Surwalski, Max Makowski ze sternikiem Maciejem Smolarczykiem.

Partnerami Regat byli: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Węgorzewo oraz M4K Garage. Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym radiowej “Czwórki” Polskiego Radia oraz redakcji NoweŻagle.pl.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło zdjęcia: Anna Ryczkowska, PR Manager Żeglarskich Mistrzostw Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów