Krzysztof Wasilkiewicz został nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.19 kwietnia 2023 r. to jego pierwszy dzień pracy na tym stanowisku.


Krzysztof Wasilkiewicz jest magistrem wychowania fizycznego, absolwentem AWF w Poznaniu. Wiedzę i kwalifikacje pogłębiał podczas studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarządzania sportem w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz w zakresie fizjologii stosowanej i klinicznej z elementami fizjologii wysiłku fizycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W czasie ponaddwudziestotrzyletniego stażu pracy (w tym 8 lat na stanowisku kierowniczym) był zarówno nauczycielem wychowania fizycznego w zespołach szkół w Legnicy, Gorzowie Wielkopolskim i Dębnie, jak również nauczycielem akademickim na stanowisku asystenta w Gorzowie Wielkopolskim. Przez ostatnie 10 lat związany był z Uczelnianym Centrum Sportowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika jako – kolejno – jego kierownik, zastępca dyrektora ds. administracyjnych i przewodniczący zespołu ds. Promocji i Rozwoju UCS UMK.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Urząd Miasta Torunia