Nocowanie.pl, największy polski serwis rezerwacyjny i jednocześnie jedna z najczęściej odwiedzanych witryn turystycznych, jest częścią drugiej największej grupy turystycznej w Europie Środkowo Wschodniej: Grupy Szallas, należącej do Wirtualnej Polski

Nocowanie.pl przez 18 lat funkcjonowało w modelu abonamentowym, dając użytkownikom tylko możliwość wysłania zapytań do obiektów noclegowych w Polsce. Gospodarze współpracujący z portalem otrzymywali za jego pośrednictwem wiadomości czy telefony i sami dokonywali ostatecznej rezerwacji.

– mówi Tomasz Machała prezes Nocowanie.pl.

Tylko w zeszłym roku Nocowanie.pl pozyskało 3 000obiektów w modelu rezerwacyjnym, dzięki czemu serwis umożliwiał dokonanie natychmiastowej rezerwacji online w ponad 8199 tysięcy obiektów noclegowych na terenie całej Polski oraz wysłanie zapytania do ponad 13 500 kolejnych sprawdzonych obiektów.

W tym roku serwis planuje zdobyć kolejnych kilka tysięcy partnerów w modelu rezerwacyjnym, a istotnym elementem transformacji portalu jest wprowadzenie innowacyjnej opcji Abonament Plus, łączącej korzyści z obu dotychczasowych rozwiązań.

– podkreśla Magda Kędzierska, dyrektor sprzedaży Nocowanie.pl. Dodaje, że do połowy przyszłego roku Nocowanie.pl przełączy na nowy model 95% całego ruchu na portalu.

W ramach transformacji już teraz noclegi w dwunastu popularnych miejscowościach w Polsce stały się dostępne do rezerwacji online. Dla turystów ta zmiana oznacza zachowanie korzystnych cen, z których znany jest portal, przy zwiększonej wygodzie dokonywania natychmiastowych rezerwacji.

Widoczność obiektu w Internecie – jak zauważają sami gospodarze – to obecnie jeden z kluczowych aspektów walki o turystów, tymczasem partnerstwo z Nocowanie.pl w opcji Abonament Plus zapewnia obecność jednocześnie na dwóch portalach w Polsce: Nocowanie.pl i Noclegi.pl. Nocowanie to osiemnaście lat doświadczenia na polskim rynku, Noclegi to sześcioletnia historia. Oba serwisy planują w 2024 roku wysłać na urlop w Polskę blisko milion Polaków i mieć 100 tys. rezerwacji natychmiastowych.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecność w Nocowanie.pl w ramach nowego modelu pozwala zdobyć gości z Czech, Węgier i Rumunii, bo oferta obiektu prezentowana będzie również w trzech innych portalach grupy: Szallas.hu, Travelminit.ro, Hotel.cz, które miesięcznie odwiedza ponad 5 milionów użytkowników.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: HETMAN PR&MEDIA RELATIONS JOANNA KARPIŃSKA