Projekt Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych, realizowany jest przez Wielkopolską Organizację Turystyczną i startuje już 21 listopada!
Projekt składa się z dwóch modułów: kursów e-learningowych, dostępnych na platformie szkoleniowej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz transmitowanych na żywo webinariów z udziałem uznanych ekspertów z branży turystycznej i hotelarskiej.
Co najważniejsze, dostęp do każdego z nich jest otwarty i bezpłatny.

Jak najlepiej wykorzystać okres pomiędzy końcem sezonu letniego, a początkiem świąteczno-zimowego boomu? Odpowiedzią jest podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowej wiedzy i szkolenie osób zatrudnionych w hotelarstwie i turystyce. Inwestycja w kadry zawsze procentuje w dłuższym okresie. Pomoże w tym projekt Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych, przygotowany i realizowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu uczestnictwo w nim jest całkowicie bezpłatne.
Projekt składa się z dwóch komplementarnych modułów: kursy e-learningowe, dostępne na platformie szkoleniowej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz transmitowane na żywo webinaria z udziałem uznanych ekspertów. Co najważniejsze, dostęp do każdego z nich jest otwarty i bezpłatny. Najwyższej klasy prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą, ale i praktycznymi wskazówkami. Staranny dobór treści gwarantuje, że będą one równie użyteczne dla małych rodzinnych firm turystycznych, jak i dla pracowników dużych sieci hotelowych.

E-learning dla każdego

Kursy w formie e-learningu, czyli interaktywne szkolenia, których tempo jest indywidualnie kontrolowane przez każdego użytkownika, są dostępne na stronie szkolenia.wot.org.pl Aby wziąć w nich udział konieczna jest rejestracja (bezpłatna), a każdy uczestnik, który ukończy kurs otrzyma imienny dyplom. Dostęp do nich będzie możliwy od 21 listopada.

Przygotowane zostały cztery szkolenia, z których każde obejmuje część teoretyczną, ćwiczenia oraz test sprawdzający wiedzę:

  1. Turysta z Europy Zachodniej: wpływ różnic kulturowych na realizację usług (opracowanie: Malwina Bakalarska)
  2. Tworzenie treści w działaniach PR i promocji turystycznej (opracowanie: Piotr Kasperczak)
  3. Finanse obiektów turystycznych (opracowanie: Tomasz Krzysztanowski)
  4. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach-niezbędnik specjalisty (opracowanie: Piotr Kasperczak)

Dodatkowo, na platformie szkoleniowej WOT cały czas dostępne są przygotowane wcześniej kursy z zakresu turystyki dostępnej i obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Posłuchaj ekspertów

Za cykl branżowych webinariów odpowiedzialni są starannie dobrani eksperci związani z hotelarstwem i turystyką, którzy w ciągu 2-godzinnych spotkań podzielą się swoją fachową wiedzą i pomogą kształtować kompetencje uczestników szkolenia. Dzięki wykorzystaniu narzędzi do wideokonferencji udział w szkoleniu będzie możliwy z dowolnego miejsca. Zagwarantowana jest też możliwość interakcji z trenerem – zadawanie pytań i głosowanie w ankietach.
Szkolenia będą organizowane od 30 listopada do połowy grudnia, natomiast zapisy będą otwarte od 21 listopada. Więcej informacji na stronie wot.org.pl. Liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać do samego końca.


Na listopad i grudzień przygotowane zostały cztery webinaria:

  1. Niesztampowa promocja turystyczna w trybie oszczędnościowym (30 listopada, Damian Michałek)
  2. Guest experience w zarządzaniu obiektami turystycznymi (2 grudnia, Karol Weber)
  3. Rozwiązania proekologiczne w branży hotelarsko-gastronomicznej (7 grudnia, Olaf Makiewicz)
  4. Jak utrzymać relacje biznesowe: jak dbać o przyszłe przychody hotelu (13 grudnia, Paweł Drozdowski)

Stale dostępna baza wiedzy

Platforma szkoleniowa WOT to projekt długoterminowy, a z zamieszczonych na niej kursów można korzystać w dowolnym momencie. Oczywiście, szybsze zdobycie fachowej wiedzy zawsze daje przewagę konkurencyjną, dlatego warto zapisać się już teraz.
To jednak nie wszystkie dostępne źródła wiedzy oferowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Osoby chcące jeszcze bardziej rozszerzyć swoje kompetencje i lepiej stawić czoła nowym wyzwaniom mogą skorzystać też z zamieszczonych, na prowadzonym przez WOT kanale YouTube, wideo z zapisem wcześniejszych webinariów oraz wystąpień podczas organizowanej w Poznaniu corocznej konferencji TURYSTA.


Źródło i grafika: Departament Promocji i PR WOT