W środę 30 listopada Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority - MTA) otworzyła regionalne biuro w Warszawie. Jej celem będzie nie tylko zaspokajanie silnego popytu na polskim rynku. Stanie się także centrum operacyjnym do działań w Europie Wschodniej oraz w krajach bałtyckich.

Na czele warszawskiego biura MTA powołano Johny Mary Attarda, który będzie odpowiadać za Polskę, Europę Wschodnią oraz kraje bałtyckie.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, polski rynek stał się ważnym obszarem dla turystyki Malty – każdym rokiem odnotowując stały wzrost liczby turystów. Prognozuje się, że do końca obecnego roku ilość turystów, którzy zdecydują się odwiedzić ten wyspiarski kraj, będzie bliska 135 tysięcy. Oznacza to wzrost o prawie 30% w stosunku do liczby polskich turystów, którzy odwiedzili Maltę w 2019 roku (104 tysięcy).

Informację tę podał Minister Turystyki Malty – Clayton Bartolo, w obecności dyrektora generalnego Maltańskiej Organizacji TurystycznejCarlo Micallefa oraz prezesa Maltańskiej Organizacji Turystycznej – Gavina Gulii oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Andrzeja Guta-Mostowego – podczas oficjalnego otwarcia warszawskiego biura MTA.

Minister Bartolo podkreślił, że otwarcie tego biura jest wyraźnym zobowiązaniem, jak bardzo Malta jest zaangażowana w rozwój sektora turystycznego.

Turystyka pozostaje główną siłą napędową maltańskiej gospodarki. Otwarcie tego biura potwierdza, jak bardzo nas rząd jest zdeterminowany, aby pokazać, że sektor turystyczny nie tylko odzyskuje siły, ale jest wzmocniony, stawiając na jego zrównoważony charakter w najbliższych latach

– wskazał minister turystyki Malty.

Prezes generalny Maltańskiej Organizacji Turystycznej Carlo Micallef powiedział, że decyzja o otwarciu siódmego biura regionalnego MTA w sercu Polski, to efekt stałego wzrostu liczby turystów z Polski oraz Europy Wschodniej oraz krajów bałtyckich.

Warszawskie biuro będzie pełniło rolę głównego hubu dla całego regionu, w którym będziemy kontynuować działania mające na celu wzmocnienie widoczności marki VisitMalta, pracując jednocześnie nad innymi elementami, obejmującymi kwestie rozwoju połączeń oraz partnerstw z wieloma lokalnymi touroperatorami

– podsumował Carlo Micallef.

Zdaniem Andrzeja Guta-Mostowego – sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – otwarcie biura MTA w Warszawie to wyjątkowo uroczysty dzień dla polskiego jak i maltańskiego środowiska turystycznego.

Z entuzjazmem przyjąłem informację o otwarciu regionalnego biura Malta Tourism Authority w Polsce. Na ręce Pana Ministra Claytona Bartolo składam serdeczne gratulacje dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego projektu. Doświadczenia pandemii i wojny w Ukrainie pokazały, jak istotnym dla gospodarki i wrażliwym na kryzysy sektorem jest turystyka

– dodał minister.

Źródło: Ministerstwo Turystyki Malty