Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają już w maju nowe połączenie na trasie Warszawa – Baku w Azerbejdżanie. Temperatura w tym czasie osiąga już 20 stopni C, zatem jest to dobry czas na urlop w tym kraju. Loty odbywać się będą z Lotniska Chopina do Baku. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 27 maja.

Samoloty z Polski do Azerbejdżanu będą latać aż cztery razy w tygodniu – we wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach wieczornych. Lot potrwa 4 godziny i 10 minut. Loty powrotne można zaplanować na środy, czwartki, soboty i niedzielę. Będą odbywać się w godzinach porannych, a podróż potrwa 4,5 godziny. Bilety już można rezerwować na stronie przewoźnika. Podróż w dwie strony to koszt od 699 zł.

Baku to stolica Azerbejdżanu i miasto niesamowitych kontrastów. Obok tradycyjnej zabudowy wyrastają nowoczesne wieżowce i futurystyczne budynki. Dzięki dużym zasobom ropy, możliwa była realizacja fantastycznych projektów architektonicznych, które na stałe wpisały się w krajobraz. Miasto rozwija się nieprawdopodobnie szybko i zadziwia przybywających do niego turystów. Zabytkowym sercem Baku jest warowne Stare Miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wiele innych ciekawych obiektów turystycznych.

Warto pamiętać, że na początku maja odbywa się festiwal kwiatów w Baku, który warto zaplanować się kolejny rok.

Więcej informacji o festiwalu na stronie:
https://ulduztourism.az/en/news-events/flower-festival

Tekst: Anna Molęda-Kompolt