Niezależnie od tego czy jako cel podróży wybierzecie, tatrzańskie szczyty, beskidzkie szlaki, trasy rowerowe VeloMałopolska, Jurajskie zamki, historyczne miasta regionu, czy sielskie wyżyny i pogórza pamiętajcie, że przemierzając Małopolskę zawsze macie dostęp do sprawdzonej informacji turystycznej. Dzięki Małopolskiemu Systemowi Informacji Turystycznej „MSIT” w  każdej chwili dowiecie się co warto zobaczyć w okolicy, gdzie się zatrzymać, zjeść lub w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc. W ramach Systemu, specjalnie z myślą o turystach odwiedzających region, funkcjonuje prawie 30 Punktów Informacji Turystycznej, portal visitmalopolska.pl oraz aplikacja mobilna VisitMałopolska, którą bezpłatnie  możecie pobrać na swoje smartfony. Dzięki tym wszystkim narzędziom będziecie mieli szybki i wygodny dostęp do potrzebnych informacji w dowolnym momencie Waszej podróży. Z szerokiego wachlarza możliwości każdy może wybrać preferowaną przez siebie formę dostępu do najnowszych informacji.

Odwiedzając Andrychów, Biecz, Bochnię, Bukowno, Chrzanów, Kraków, Krościenko n/Dunajcem, Krynicę-Zdrój, Limanową, Miechów, Muszynę, Nowy Sącz, Nowy Targ, Ochotnicę Górną, Olkusz, Oświęcim, Pogorzyce, Rabkę-Zdrój, Suchą Beskidzką, Tarnów, Tuchów, Wadowice, Wieliczkę, Wiśniową oraz Zakopane po garść sprawdzonych informacji warto przyjść do jednego ze stacjonarnych Punktów MSIT. Przywita nas tam uprzejmy personel, doskonale poinformowany o najciekawszych atrakcjach odwiedzanego miejsca, gotowy pomóc w każdej sytuacji. To zespoły fantastycznych ludzi, pasjonatów, którzy służą pomocą w planowaniu tras wycieczek, informując o lokalnych atrakcjach, wydarzeniach kulturalnych oraz udzielając wszelkich niezbędnych informacji praktycznych. Od nich dowiecie się, co warto zobaczyć w okolicy, gdzie znajdziecie najlepsze smaki regionu, gdzie udać się na nocleg, jakie szlaki należy przejść, jakie zabytki zobaczyć i do jakich zakamarków zaglądnąć.

W każdym miejscu i czasie można sięgnąć do informacji dostępnych na portalu visitmalopolska.pl. To sprawdzone i na bieżąco aktualizowane źródło informacji o wszystkich atrakcjach turystycznych i ofercie kulturalnej Małopolski. Opisy wartych odwiedzenia miejsc i szlaków turystycznych, pomysły na wycieczki, mapy, wskazówki, inspirujące zdjęcia i wirtualne spacery po najciekawszych obiektach turystycznych znajdują się w zasięgu zaledwie kilku kliknięć.

MSIT to Wasza kompleksowa baza wiedzy. Profesjonalne wsparcie oraz szeroka oferta dostępu do informacji, sprawiają, że podróżowanie po Małopolsce będzie łatwym i niezapomnianym doświadczeniem. Dzięki MSIT odkryjecie urok tego magicznego miejsca w sposób najbardziej lekki, przyjazny i satysfakcjonujący. Czy właśnie nie o to chodzi w podróżowaniu? Do zobaczenia w Małopolsce!

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego