Magiczny Botaniczny zaprasza na zimowy spacer alejkami Ogrodu Botanicznego UW w samym sercu Warszawy, przy Parku w Łazienkach. Przed zwiedzającymi niezwykła przygoda odkrywania sekretów ze świata fauny i flory, które przepięknie obrazują iluminacyjne rzeźby.

Niesamowita natura skrywa w sobie wiele zaskakujących sekretów i niezwykłych tajemnic, a przy okazji wiele magii. Wejdź do świata przyrody i pozwól sobie na zachwyt wśród iluminujących rzeźb. Odkryj magię spaceru Ścieżkami Ogrodu Botanicznego!

Wieczorny, zimowy spacer będzie niezwykłą przyjemnością i szansą na zachwyt nad dywanem tulipanów, kolekcją roślin chronionych, czy spotkanie sympatycznych, „trochę” przerośniętych wiewiórek oraz pełnego gracji jelenia i słonia.

W Magicznym Botanicznym można spotkać nie tylko drzewo miłorzębu, który można tu podziwiać przez cały rok w różnych odsłonach, ale także jego wielkiego, towarzysza – mamuta.Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym UW od dawna wzbudzały ogromne zainteresowanie.

Postanowiliśmy pójść tym tropem i posiłkując się doświadczeniem profesjonalistów zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt „Magiczny Botaniczny” był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłej przyrodzie, którą można tu odkryć

− mówi prof. Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.

Cena biletu normalnego wynosi 40 zł, a ulgowego 30 zł. Ceny biletu on-line są w cenie 35 zł i 25 zł.Zaplanuj swoją wizytę już dziś i ciesz się iluminacją Magicznego Botanicznego 🙂

Bilety na wystawę dostępne są online na stronie www.lumagica.pl, w aplikacji Goingapp oraz w salonach Empik.

Dla gości przewidziano dodatkowe atrakcje: strefę zabaw dla dzieci oraz grę terenową powiązaną z trasą zwiedzania.

Ogród Magiczny Botaniczny otwarty będzie do 26.02.2023 r. w godzinach:

  • wtorek – czwartek: 17:00 – 20:00
  • piątek – niedziela: 15:00 – 21:00
  • poniedziałek: zamknięte

Źródło: www.lumagica.pl
Tekst i zdjęcia: Anna Molęda – Kompolt