Lotnisko Chopina po raz kolejny uplasowało się w pierwszej dziesiątce w rankingu punktualności portów lotniczych opublikowanym przez Eurocontrol. Według najnowszego raportu organizacji warszawskie lotnisko zajęło wysokie, ósme miejsce. Stołeczny port w lipcu i sierpniu odnotował wzmożony ruch pasażerski, łącznie odprawiono blisko 3,9 mln podróżnych.

Według opublikowanego rankingu Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) Lotnisko Chopina po raz kolejny znalazło się w czołówce najpunktualniejszych europejskich lotnisk. Stołeczne lotnisko wyprzedziło m.in. niemieckie porty w Berlinie i Monachium oraz takie huby jak London Heathrow czy lotnisko Schiphol w Amsterdamie.

Sukces ten udało nam się osiągnąć mimo olbrzymiego ruchu pasażerskiego, jaki odnotowaliśmy w sezonie wakacyjnym. W okresie od lipca do końca sierpnia Lotnisko Chopina odprawiło blisko 3,9 mln pasażerów. Historyczny rekord padł 11 sierpnia, kiedy to w ciągu doby nasz port obsłużył aż 67.968 osób. Tak dobre wyniki to efekt zaangażowania wszystkich służb operujących na Lotnisku Chopina

– powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL S.A.

W sierpniu Lotnisko Chopina wprowadziło nowe udogodnienia dla podróżnych. Do dyspozycji pasażerów oddano urządzenie Paczkomat® oraz kapsuły do spania. Nowością na warszawskim lotnisku jest także apteka, która znajduje się w strefie ogólnodostępnej, na poziomie przylotów.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Polskie Porty Lotnicze
Zdjęcie: PPL LOT