Salon zlokalizowany w strefie non-Schengen Lotniska Chopina wcześniej nosił nazwę Bolero. Jednak, aby mocniej podkreślić związek z patronem portu, Fryderykiem Chopinem, zdecydowano się na zmianę nazwy na Etiuda, ponieważ w dorobku kompozytora znajduje się wiele utworów z tego gatunku.  

Od piątku, 17 listopada, salon w nowej odsłonie dostępny jest dla podróżnych. Jego remont to nie tylko przemiana wizualna, ale również zwiększony komfort użytkowników. Odświeżone wnętrze i wygodne wyposażenie na pewno sprosta oczekiwaniom pasażerów i przyczyni się do satysfakcjonującego wypoczynku przed lotem.  

– mówi Monika Jaszczura, kierownik działu obsługi pasażerów Lotniska Chopina  

Z usług Salonów Executive korzystają głównie pasażerowie wybranych linii lotniczych lecący klasą business, uczestnicy programów lojalnościowych oraz posiadacze kart członkowskich. Istnieje także możliwość wykupienia jednorazowego wstępu do salonu w cenie 190 zł. Oprócz barów samoobsługowych czy aktualnej prasy, do dyspozycji podróżnych dostępne są również wygodne miejsca siedzące, tablice z rozkładem lotów i ładowarki do urządzeń mobilnych. Przed modernizacją salon przyjmował dziennie średnio 300 osób, w ciągu roku korzystało z niego około 110 tys. pasażerów.    

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze