Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie na trasie Rzeszów – Mediolan – Rzeszów. Zgodnie z założeniami nowej strategii PLL LOT umacniają swoją pozycję na regionalnych lotniskach i wspierają rozwój rynku turystycznego. Pierwszy lot z Rzeszowa do Mediolanu wystartuje 4 listopada 2023 r.

Embraery narodowego przewoźnika będą latać z lotniska Rzeszów-Jasionka na lotnisko Mediolan-Malpensa raz w tygodniu – w soboty. Do stolicy Lombardii pierwszy samolot LOT-u wystartuje 4 listopada o 16:50, a w porcie docelowym wyląduje o 19:05. W stronę powrotną wyruszy również w sobotę, o godz. 19:45, by równo po dwóch godzinach wylądować na rzeszowskim lotnisku.

Cieszymy się, że możemy połączyć Rzeszów z sercem Lombardii. Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody – to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT w polskich portach regionalnych

– powiedział Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Trasa RZE – MXP – RZE będzie funkcjonować przez cały sezon zimowy. Na swoje pokłady PLL LOT zapraszają podróżnych z lotniska Rzeszów-Jasionka do 23 marca 2024.

Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanów 

– powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bilety na połączenia z Rzeszowa do Mediolanu są już dostępne w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 349 zł z bagażem podręcznym w obie strony.

Opracował: Mirosław Mikulski

Źródło i zdjęcie: PLL LOT