Huczne obchody karnawału są głęboko zakorzenione w tradycji mieszkańców Wysp Kanaryjskich. W tym roku świętowanie przypada od 3 do 11 marca, a program zawiera wiele typowych karnawałowych wydarzeń takich jak uroczysty wybór królowej karnawału, zabawę młodzieży, pogrzeb sardynek i święto wdów.

Kulminacyjnym punktem karnawału była wielka parada coso, która przeszła ulicami 5 marca. Podczas wydarzenia mozna było podziwiać niesamowite karnawałowe stroje i efektowne platformy, a także bawić się przy dźwiękach latynoskiej muzyki. Urząd Miasta przygotował także specjalną wystawę strojów karnawałowych, galę drag queen na rzecz równości artystycznej oraz tematyczne imprezy dla dzieci i dorosłych. Ponadto większości z tych wydarzeń będą towarzyszyć różne pokazy sztucznych ogni, które dodadzą magicznego akcentu podczas tygodnia  uroczystości.

Karnawał w Hotelach Landmar

Landmar Hotels zorganizuje własne przyjęcia w swoich dwóch hotelach, aby goście hotelowi również mogli w pełni przeżyć karnawał na Teneryfie.  Oba hotele zapewnią różne atrakcje takie jak konkursy kostiumowe i zajęcia rozrywkowe.

3 marca, podczas pierwszej nocy karnawału, hotel Landmar Playa La Arena zorganizował WIG PARTY – jedną z najbardziej spektakularnych imprez na wyspie, zapewniając swoim gościom pełną kolorów zabawę. Zadaniem uczestników było przebranie się w najlepsze karnawałowe kostiumy, a przede wszystkim założenie najbardziej szalonych peruk. Imprezę uświetni latynoska oprawa muzyczna przygotowana przez trio „Las Mamas”. Dodatkowo, 4 marca na głównym basenie odbyło się prawdziwe show „Onfire, któremu towarzyszyla muzyka, występy cyrkowe i tańce.

Uroczystości w hotelu Landmar Costa Los Gigantes rozpoczną się 11 marca. W ten weekend jedne z najlepszych zespołów Teneryfy przybędą do hotelu i zaskoczą gości mnóstwem niespodzianek.

O hotelach Landmar

Położony na zachodnim wybrzeżu Teneryfy, w pobliżu imponujących klifów Los Gigantes, Landmar Hotels posiada dwa wspaniałe obiekty noclegowe na wyspie. Hotel Landmar Playa La Arena, ze spektakularnymi widokami na morze, jest idealny na podróż we dwoje lub z przyjaciółmi. Posiada luksusowe wnętrza i wspaniałe tereny zewnętrzne, z czterema basenami, w tym jednym typu „infinity”, zapleczem sportowym i Platinum Club. Dzięki pięciu basenom, w tym jednemu ze zjeżdżalnią i dwóm dla niemowląt, a także strefom sportowym i rozrywkowym, hotel Landmar Costa los Gigantes ma wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się najlepszymi rodzinnymi wakacjami. To miejsce, w którym dzieci mogą bawić się ze swoją maskotką Landi, a rodzice relaksować się w spa! Oba hotele dysponują pierwszorzędną gastronomią i oferują własne usługi doświadczeń, aby odkrywać najatrakcyjniejsze miejsca na Teneryfie w zaciszu samego zakwaterowania.

Źródło i zdjęcia: Travel Advance