Mamy dobre wiadomości dla narciarzy! Tej zimy skipassy w ośrodkach PKL kupimy nawet w cenach z zeszłego sezonu. Polskie Koleje Linowe zapewniają, że narciarze znajdą bardzo atrakcyjne propozycje, które pozwolą poszusować na trasach ośrodków PKL w przystępnych cenach.

Najbardziej korzystne ceny skipassów w ośrodkach PKL znajdziemy w sklepie internetowym. Dodatkowo warto zaplanować swój urlop i wyjazd na narty z wyprzedzeniem. Im wcześniej kupimy skipassy on-line tym lepiej, możemy wówczas liczyć na niższą cenę. Korzystne rabaty będą sięgać nawet 20%, dlatego PKL zachęcają do sprawdzania propozycji, które przygotowały tej zimy dla narciarzy w sklepie internetowym.

Zapraszamy narciarzy na trasy wszystkich ośrodków Grupy PKL. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania wyjazdu w góry i skorzystania z cen przedsprzedażowych w sklepie internetowym PKL. Dostępne będą skipassy w cenach porównywalnych do poprzedniego sezonu. Chcemy, by zimą każdy znalazł atrakcyjną propozycję dla siebie i spędził czas aktywnie na nartach i w górach

– mówi Patryk Białokozowicz z Zarządu PKL.

Jaworzyna Express! Nowa 6-osobowa kolej – jedyna taka frajda w Polsce

Zbliżający się sezon zimowy na Jaworzynie upłynie pod znakiem nowości! Największą z nich będzie nowa 6-osobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Jaworzyna Express, która jest najnowocześniejszą tego typu kanapą obecnie na rynku. Nowością będzie także zmodernizowana pod kątem oświetlenia trasa narciarska nr 6, która będzie tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były atrakcyjne, podobnie jak w godzinach porannych.

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł a w sezonie wysokim już od 115 zł.

Jedna cena i wspólny skipass w 3 ośrodkach PKL

W 3 ośrodkach narciarskich na trasach w Szczawnicy (PKL Palenica), w Zawoi (PKL Mosorny Groń) oraz w Międzybrodziu Żywieckim (PKL Góra Żar) obowiązywać będą skipassy upoważniające do jazdy w każdym z tych ośrodków. Różnorodność tras w tych trzech ośrodkach to znakomity pomysł na rozwijanie swojej narciarskiej pasji w bardzo atrakcyjnej cenie. Cena jednodniowego skipassu do tych ośrodków przy zakupie on-line wynosi 95 zł (ulgowy) i 119 zł (normalny). Dodatkowo w skipass dzienny wliczona jest jazda nocna, dlatego będziemy mogli poszusować również wieczorem bez dodatkowych opłat.

Świetną propozycją jest zakup skipassów wielodniowych, ze względu na atrakcyjną cenę w przeliczeniu na jeden dzień jazdy na stoku. Dostępne są także skipassy rodzinne, które są oferowane z uwzględnieniem korzystnych rabatów.

Skipass na Kasprowy Wierch – kup wcześniej, zapłać mniej

Najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska znajduje się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Każdego roku zimą na narciarzy czekają tutaj dwie pokryte naturalnym śniegiem trasy, znajdujące się w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Wybierając się do tego ośrodka narciarskiego PKL, warto z wyprzedzeniem zakupić skipass on-line, ponieważ skorzystamy z atrakcyjnych cen, porównywalnych do tych z ubiegłego sezonu.

Za skipass 4 godzinny kupiony z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL w tym sezonie zapłacimy 115 zł (ulgowy) oraz 139 zł (normalny). Dla porównania w ubiegłym roku za takie skipassy w kasie PKL zapłaciliśmy 114 zł oraz 135 zł.

Za skipass 1 dniowy kupiony z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL w tym sezonie zapłacimy 129 zł (ulgowy) oraz 159 zł (normalny). W ubiegłym roku za takie skipassy w kasie PKL płaciliśmy 125 zł (ulgowy) oraz 150 zł (normalny).

Odbiór skipassu zakupionego przez sklep internetowy PKL odbywa się w kasie automatycznej (skipassomat) przy dolnej stacji w każdym z ośrodków PKL na podstawie kodu otrzymanego za pośrednictwem wiadomości SMS lub pocztą e-mail. Posiadacze karty PKLpass mogą ją doładować na swoim zarejestrowanym koncie w sklepie internetowym PKL i ruszać na stok.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej PKL gdzie pojawią się informacje o dacie rozpoczęcia sezonu narciarskiego oraz terminie startu sprzedaży skipassów w ośrodkach.

W budynku stacji górnej ośrodka PKL Kasprowy Wierchu dostępne są również najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, sklep z pamiątkami i ubraniami z kolekcji Kasprowy Wierch i Restauracja Poziom 1959. Na szczycie znajduje się również najwyżej w Polsce położone obserwatorium meteorologiczne IMGW.

Goobaya SnowPark z extra skipassem

Turystów, którzy wybiorą się zimą do Zakopanego zachęcamy również do odwiedzenia Gubałówki i spędzenia czasu aktywnie na nartach lub snowboardzie. Amatorzy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Ceny za skipassy zakupione on-line zaczynają się już od 49 złotych. W tej cenie mamy wliczony przejazd koleją linowo-terenową PKL oraz korzystanie z wyciągu orczykowego. W ramach skipassu skorzystamy także z największego w Polsce snow parku, zaprojektowanego przez topowych zawodników feeestyle w kraju. Sezonowy skipass do Goobaya SnowParku można kupić korzystając z 20% rabatu, który trwa do końca listopada.

Skipass sezonowy na wszystkie trasy narciarskie w ośrodkach PKL

W przedsprzedaży wciąż w promocyjnej cenie dostępny jest skipass sezonowy, w ramach którego narciarze w tym roku skorzystają z tras znajdujących się aż w sześciu ośrodkach PKL: na Jaworzynie Krynickiej, Mosornym Groniu w Zawoi, Palenicy w Szczawnicy oraz Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Kasprowym Wierchu i Gubałówce. Do końca listopada w przedsprzedaży za skipass sezonowy zapłacimy 1450 zł (ulgowy) oraz 1700 zł (normalny).

Od początku grudnia będą obowiązywać ceny karnetów sezonowych bez aktualnie obowiązujących rabatów. Za ulgowy karnet sezonowy zapłacimy 1550 zł, a za karnet dla osób dorosłych 1900 zł.
Oferta na skipassy sezonowe na wszystkie trasy narciarskie PKL dostępna jest wciąż w przedsprzedaży, a liczba promocyjnych karnetów jest ograniczona i przeznaczona dla narciarzy indywidualnych.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch w ramach zakupionych skipassów sezonowych, każdorazowo wymagana jest rezerwacja tzw. miejscówki na wybrany dzień i godzinę z dopłatą za rezerwację w wysokości 35 zł (ze względu na obowiązujące ograniczenia ilości przewożonych osób w wagonikach).
Skipass sezonowy dostępny jest na stronie internetowej PKL wraz z obowiązującym regulaminem zakupu i korzystania ze skipassów.

Wybierz bilety turystyczne w korzystnych cenach

PKL oprócz propozycji dla narciarzy przygotował korzystne propozycje dla turystów, którzy zimą wybiorą się spędzić czas w górach. Od 17 grudnia rozpocznie się tzw. sezon wysoki co wiąże się ze zmianą cen. Odwiedzając Jaworzynę Krynicką za przejazd gondolami zapłacimy 38 zł (ulgowy) oraz 44 zł (normalny). W ośrodkach turystycznych PKL na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim za bilet zakupiony w sklepie internetowym PKL zapłacimy 23 zł (ulgowy) oraz 28 zł (normalny). Ceny biletów turystycznych w ośrodku PKL Góra Parkowa praktycznie nie różnią się od sezonu poprzedniego, w sklepie internetowym bilet ulgowy kupimy za 21 zł, a za bilet bez zniżek zapłacimy 27 zł.

Bilety turystyczne (tourpassy) na przejazd koleją linową w ośrodku PKL Kasprowy Wierch, w zależności od preferowanej godziny wyjazdu, dostępne będą od 89 zł (ulgowy góra/dół) i 109 zł (normalny góra/dół). Na Kasprowy Wierch obowiązuje dynamiczny cennik, co oznacza, że ceny biletów są uzależnione od godziny wyjazdu. Warto wybrać poranne lub popołudniowe godziny, ponieważ właśnie wtedy cena za bilet jest najbardziej atrakcyjna, a na szczycie mniej turystów niż w najbardziej popularnych godzinach w trakcie dnia. Bilety na poranne godziny są oferowane w cenie z ubiegłego sezonu.

Od 17 grudnia kupując bilet on-line na przejazd koleją linowo-terenową PKL na Gubałówkę zapłacimy 23 zł (ulgowy) oraz 29 zł (normalny).

Cennik skipassów oraz biletów turystycznych znaleźć można na stronie internetowej www.pkl.pl

Źródło i zdjęcia: Dział Prasowy i PR PKL