FlixBus wznawia linie sezonowe i prezentuje siatkę połączeń wiosenno-letnich. W szczycie sezonu dostępnych będzie ponad 130 połączeń krajowych i zagranicznych. Tym razem kalendarz rezerwacji FlixBusa jest otwarty z większym wyprzedzeniem niż zazwyczaj, bo już dziś można zarezerwować bilety na podróże aż do połowy stycznia 2024 roku.

Fot. Flixbus

FlixBus otworzył sprzedaż biletów i przedstawił pełną siatkę połączeń na rok 2023. W szczycie sezonu FlixBus udostępni o 15% więcej linii w porównaniu do sezonu wiosenno-letniego w 2022 roku. Obecnie w siatce jest 110 połączeń krajowych i zagranicznych, a liczba ta będzie rosnąć w najbliższych miesiącach.

Rok temu uruchomiliśmy więcej połączeń niż przed pandemią, a dziś oferta FlixBusa jest jeszcze większa niż w 2022 roku. Obserwujemy stale rosnący ruch i zainteresowanie podróżowaniem po Polsce i Europie. Nie jest to już tylko chwilowy trend po pandemiczny, a stała tendencja, dlatego nieustannie rozbudowujemy siatkę połączeń. Naszym celem jest zaspokoić zapotrzebowanie i zapewnić łatwy
sposób na podróżowanie dostępny dla każdego

– mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

W tym roku w szczytowym momencie sezonu liniami FlixBusa z Polski będzie można dotrzeć do 20 krajów Europy oraz do ponad 450 miast w Polsce i za granicą bez żadnej przesiadki. W tym roku w ofercie pojawiły się połączenia do 80 nowych miast i 5 nowych krajów. Polskie miasta, które dołączyły do siatki to m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikoszewo czy Węgorzewo. Łącznie w szczycie sezonu FlixBus dojedzie do ponad 190 miast w Polsce i ponad 260 za granicą. Z końcem kwietnia startują nowe połączenia międzynarodowe do państw, które po raz pierwszy dostępne są bezpośrednio z Polski. FlixBus od 27 kwietnia będzie jeździł także do Luksemburga, Szwecji, Słowenii,Rumunii i Szwajcarii, dzięki czemu bez żadnej przesiadki dotrzemy m.in. do Bukaresztu, Lubljany, Malmö i Zurychu.

Najciekawsze polskiei i zagraniczne trasy FlixBusa:

  • 1201: Warszawa – Mikoszewo – Jantar – Kąty Rybackie – Krynica Morska (od 08.06)
  • N1313: Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – Kołobrzeg (od 23.06)
  • 1306: Poznań – Wrocław – Jelenia Góra – Karpacz (od 23.06)
  • N1303: Węgorzewo – Olsztyn – Warszawa – Łódź – Wrocław – Praga (od 27.06)
  • N1376: Kraków – Berlin – Kopenhaga – Malmö (od 27.04)
  • N1293: Gdańsk – Wrocław – Bratysława – Budapeszt (od 7.06)
  • N1283: Kraków – Zagrzeb – Split (od 23.06)
  • 986: Warszawa – Kraków – Poprad – Budapeszt – Dubrownik (od 25.06)

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: FlixBus