Szesnastu vlogerów reprezentujących poszczególne polskie regiony rozpoczyna rywalizację, której celem jest promocja atrakcji naszego kraju. Przed nami piąta edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów – jednego z najważniejszych wydarzeń, w którym udział biorą twórcy internetowi.

Kapituła powołana przez Polską Organizację Turystyczną spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała szesnastu youtuberów, którzy będą reprezentować jedno z przypisanych im województw. W najbliższym czasie każdy z nich przygotuje materiały wideo oraz posty w mediach społecznościowych ukazujące atrakcje wybranych zakątków kraju. Wszystkie publikacje złożą się na relację podróży po danym regionie Polski.

Wybór reprezentantów poszczególnych województw okazał się niezwykle trudny ze względu na bardzo wysoką jakość nadesłanych do oceny filmów. Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja!

– komentuje wybór szesnastki Dawid Mikoś, podróżnik, członek kapituły i uczestnik zeszłorocznej edycji Mistrzostw.

Różnorodność zgłoszeń zawdzięczamy zmianie formuły konkursu. W tym roku skierowany jest do YouTuberów tworzących filmy nie tylko o tematyce podróżniczej, ale też lifestyle’owej czy górskiej. Gratuluję finałowej szesnastce, która przy wsparciu naszych partnerów w regionach z pewnością stworzy niezwykłe materiały filmowe

– dodaje Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Spośród wszystkich prac kapituła Mistrzostw wybierze trzy najciekawsze relacje. Pod uwagę brane będą wyniki głosowania internetowego, jakość materiałów oraz zasięgi, które osiągną publikowane treści. Laureatów konkursu poznamy już w grudniu br. Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów to jedyna akcja w kraju, której celem jest ukazanie 16 regionów naszego kraju oczami influencerów. Stworzone przez nich treści od kilku już lat zachęcają do podróży indywidualnych turystów szukających inspiracji i pomocy przy organizacji samodzielnego wypoczynku w Polsce, także poza sezonem. Wszyscy wybrani vlogerzy otrzymają wynagrodzenie finansowe za swoją pracę, a dla trójki zwycięzców Mistrzostw przewidziane są̨ dodatkowe nagrody pieniężne. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Lista autorów reprezentujących poszczególne regiony:

 1. WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE Zulak Moto Adv
 2. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE Sway the Way
 3. WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE Keto Kamil
 4. WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE Wałkowanie świata
 5. WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE Polegytravels
 6. WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE Pan i pani spakowani
 7. WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE Monix w podróży
 8. WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE Szybkie podróże
  9.WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE Zieloni w podróży
 9. WOJEWÓDZTWO PODLASKIE Gdzie los poniesie
 10. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE Ready for Boarding
 11. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE A chodźże na pole
 12. WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE RoadTripBus
 13. WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE Polskie szlaki
 14. WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE Dobrze pojechane
 15. WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE Roverowi

Źródło i zdjęcie: Departament Marketingu POT