W tym roku podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki organizatorzy chcą zabrać uczestników przez zamkowe sale, śladami najsłynniejszej mieszkanki Zamku Książ. Sekretny Ogród księżnej Daisy oraz zapiski z jej pamiętników, będą inspiracją dla mistrzów florystyki tworzących kwiatowe aranżacje.


Podczas tegorocznego Festiwalu Kwiatów będzie można zajrzeć w miejsce, które na co dzień nie jest udostępniane turystom podczas dziennego zwiedzania: V piętro Zamku Książ. Będzie tam kwiatowa aranżacja nawiązującą do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku księżnej Daisy, „Ma Fantaisie” czyli Moja Fantazja,
Podróże dookoła świata, angielski ogród, zaginione perły i szkoła tworzenia koronek – to jedne z tematów, na podstawie których, w najpiękniejszych zamkowych przestrzeniach (ponad 25 sal), powstaną roślinne dekoracje,
Za wystrój zamkowych sal odpowiadają prawdziwi profesjonaliści: floryści należący do Stowarzyszenia Florystów Polskich, Międzynarodowego Instytutu Florystów, floryści należący do Mistrzowskiej Szkoły Florystyki Macieja Krzusa oraz absolwenci i uczniowie kierunku Florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół z Jawora.

Organizatorzy zadbają również o edukację najmłodszych turystów – w strefie dzieci na I piętrze, każdego dnia Festiwalu będą odbywały się warsztaty florystyczne, a nasi animatorzy zadbają o kreatywne zabawy i konkursy z nagrodami.
Godziny otwarcia Festiwalu: 9:00 – 19:00
Godziny otwarcia kas biletowych: 9:00 – 18:00
Więcej informacji o Festiwalu Kwiatów i Sztuk na stronie: www.festiwalkwiatow.pl


Tekst:MM
Źródło: Zamek Książ