Niemiecka Centrala Turystyki łączy wiedzę specjalistyczną z doświadczeniem partnerów z niemieckiej branży turystycznej w zakresie integracji i podróży bez barier

Możliwości i wyzwania przy tworzeniu ofert turystycznych poświęconych podróżowaniu bez barier oraz udane przykłady integracji to główne punkty 11. „Dnia Turystyki bez Barier”, który 17 marca 2023 roku organizuje Niemiecka Centrala Turystyki (DZT). Wydarzenie odbędzie się online i otworzy je Dieter Janecek, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Gospodarki Morskiej i Turystyki, poseł do Bundestagu oraz Jürgen Dusel, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Dostępność jest bardzo ważną częścią społecznie odpowiedzialnej turystyki zorientowanej na klienta. Wielu partnerów z branży turystycznej w Niemczech wyróżnia się już szeroką gamą ofert integracyjnych. „Dzień Turystyki bez Barier” to platforma do dyskusji na temat aktualnych problemów i możliwości rozwoju turystyki w tym zakresie. Wyniki przekładają się na pozycjonowanie Niemiec jako przyszłościowego celu podróży z produktem o wysokiej jakości”. Podczas 11. Dnia Turystyki bez Barier, krajowi i międzynarodowi eksperci poruszą takie tematy jak: „Więcej mobilnej wolności – ale jak? Odpowiedzialność budowniczych, architektów i operatorów”, „Osoby wymagające opieki i ich bliscy – niedoceniana grupa docelowa”, „Osoby niepełnosprawne jako pracownicy sektora turystycznego – klucz do większej dostępności?” oraz „Mobilność na żądanie – element składowy ruchu turystycznego – zalety i pułapki dla osób niepełnosprawnych

– mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Udział w Dniu Turystyki bez Barier jest bezpłatny. Więcej informacji oraz rejestracja na wydarzenie: TUTAJ

Dzień Turystyki bez Barier jest finansowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu. Tematy zostały opracowane we współpracy z Grupą Roboczą ds. Turystyki przy Niemieckiej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych, Federalną Grupą Roboczą „Turystyka dla Wszystkich” oraz Grupą Roboczą AG Leichter Reisen.

Zgodnie z uchwałą niemieckiego Bundestagu, DZT już po raz dziewiąty z rzędu jest odpowiedzialna za organizację tego specjalistycznego wydarzenia.


Źródło i zdjęcie: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)