15 mln zł zainwestuje COS w rozbudowę infrastruktury w okolicy stacji pośredniej Jaworzyna w Szczyrku. Powstanie tam dwuosobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę oraz plac dla dzieci. 

Gdy tylko aura będzie ku temu sprzyjająca rozpocznie się budowa placu zabaw dla dzieci, który zlokalizowany zostanie na Jaworzynie w rejonie peronu numer 2. Nie będzie to plac zwyczajny. Wymiarami około 3×6 metrów, ale także kształtem nawiąże do ratraka, idealnie komponując się tym samym z krajobrazem doskonale w górach znanym. Dzięki tej inwestycji dzieci korzystać będą mogły już nadchodzącego lata z komfortowej i atrakcyjnej przestrzeni, zawierającej choćby zjeżdżalnie czy ściankę wspinaczkową.

Co istotne, plac zostanie zamontowany we wspomnianej lokalizacji na stałe. Nie będzie stanowił jednocześnie żadnego utrudnienia logistycznego dla narciarzy, nawet w okresie największego obłożenia ośrodka.

Stworzenie placu zabaw to tylko jeden z etapów poprawy atrakcyjności z myślą o rodzinach. Chcemy, aby Jaworzyna i Skrzyczne kojarzyły się nie tylko jako świetny kierunek dla zwolenników zimowych aktywności, ale i miejsce przyjazne dla spędzania wolnego czasu przez turystów czy mieszkańców Szczyrku

– zauważa Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku, realizującego zadanie ze środków własnych.

Sporo zmieni się także w perspektywie sezonu zimowego. Wśród inwestycji już potwierdzonych na najbliższe miesiące – opiewających na łączną kwotę 15 mln zł pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki – jest przebudowa infrastruktury w okolicy stacji pośredniej Jaworzyna. Powstanie tu 2-osobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę. Przygotowana zostanie również nowa trasa o długości 400 m i szerokości sięgającej nawet 60 m. Trasa wyposażona będzie w automatyczny i wydajny system naśnieżania, co umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

COS-OPO w Szczyrku ruszy niebawem z poszerzeniem górnej części trasy Ondraszek, aby w całości uzyskała nowy profil i odpowiednio komfortową szerokość. I w tym przypadku uwzględniono montaż systemu naśnieżania. Kolejna z inwestycji to istotne poszerzenie trasy łączącej Halę Jaworzyna z Dolinami.

Źródło i zdjęcie: Centralny Ośrodek Sportowy