Po spektakularnym sukcesie w zeszłym roku, organizator Klaus Leutgeb oraz przedstawiciele regionu turystycznego i kolejek górskich po raz kolejny podnoszą poprzeczkę. Otwarcie sezonu narciarskiego Schladming-Dachstein po raz pierwszy w historii łączy trzy międzynarodowe gwiazdy w trakcie jednego weekendu. W dniach 6, 7 i 8 grudnia 2024 roku Bryan Adams, Sting i Simply Red zagrają wyjątkowe koncerty. W piątek i sobotę o godzinie 20:00, a w niedzielę już o godzinie 18:00, aby zapewnić gościom możliwość wcześniejszego powrotu do domu. W zeszłym roku koncerty Robbiego Williamsa przyciągnęły 25 tys. gości.

W piątek, 6 grudnia o godzinie 20:00, festiwal rozpocznie kanadyjski piosenkarz i autor tekstów Bryan Adams, który obecnie zapełnia hale koncertowe w Europie na swojej trasie „So Happy It Hurts”. W związku z otwarciem sezonu narciarskiego Schladming-Dachstein przedłuża tę trasę i wraca na koncert na Planai w Schladming. Ulubieniec międzynarodowej publiczności wydał 17 albumów studyjnych, trzykrotnie był nominowany do Oscara, pięć razy do Złotego Globu i otrzymał wiele nagród, w tym 20 Juno Awards i Grammy. Jego największe przeboje, takie jak „Summer of 69” czy „Everything I Do (I Do It For You)”, będzie można usłyszeć 6 grudnia, obok utworów z nowego albumu, który jest również nominowany do Grammy. To będzie spektakularne i wyjątkowe rozpoczęcie trzydniowego SKI OPENING Schladming-Dachstein.

Drugiego wieczoru, w sobotę 7 grudnia 2024 o godzinie 20:00, wystąpi brytyjski artysta Sting. Jego imponujący dorobek obejmuje 17 nagród Grammy, niezliczone albumy solowe, cztery nominacje do Oscara, pięć Brit Awards i niewyczerpaną kreatywność. Jego sukcesy mówią same za siebie, a jego obecna trasa „STING 3.0” jeszcze raz podkreśla jego fenomen. Jesienią 2024 roku artysta będzie koncertował w USA, a 7 grudnia zawita na stadion Schladminger Planai. Razem z gitarzystą Dominicem Millerem i perkusistą Chrisem Maasem trio zaprezentuje esencję twórczości Stinga: podróż przez jego karierę i muzykę, która zawsze przełamywała granice gatunków i niezmiennie zachwycała publiczność. Niezależnie od tego, czy są to hity z czasów The Police, czy legendarne solowe sukcesy jak „Englishman In New York” – ten wieczór będzie niezapomniany, to pewne!

Niedzielny wieczór, 8 grudnia o godzinie 18:00, zakończy festiwal koncertem Simply Red. Zespół z wokalistą i frontmanem Mickiem Hucknallem obchodzi w 2025 roku 40-lecie istnienia, rozpoczynając dużą trasę po Ameryce Południowej i Wielkiej Brytanii. Fani będą mogli już 8 grudnia 2024 roku cieszyć się muzyką tych legend soul/pop. Od debiutanckiego albumu z 1985 roku po album „Time” wydany w 2023 roku – program będzie obejmował muzyczny przekrój historii Simply Red, oddając hołd ich długiej karierze.


Przedstawiciele regionu udzielili na konferencji prasowej informacji o nowościach i atrakcjach w sezonie zimowym 2024/25. Zaprezentowano m.in. fotel nowej 8-osobowej kolejki „Kaiblinggrat”, która od sezonu zimowego 2024/25 jako najpotężniejsza kolejka w Styrii będzie przewozić gości na Hauser Kaibling, najwyższy szczyt Schladminger 4-Berge-Skischaukel. Na Hochwurzen nowoczesna 10-osobowa gondola zastąpi dotychczasowy wyciąg krzesełkowy „Rohrmoos 1”. Wszystkie góry Schladminger 4-Berge-Skischaukel oferują wspaniałe wrażenia górskie zarówno latem, jak i zimą.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Narodowe Biuro Promocji Austrii