Dwa miesiące po wielkim pożarze w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, w sobotę 1 października Brama Pravčická została ponownie otwarta dla turystów.

Brama Pravčicka, największy most skalny w Europie, jest symbolem Czeskiej Szwajcarii. Jej wysokość to 16 metrów, a szerokość to niemal 27 metry.  Obecnie dostęp do mostu jest możliwy tylko z oddalonej o trzy kilometry miejscowości Hřensko. Według władz Parku Narodowego trasa jest bezpieczna. Wszystkie punkty widokowe wokół Bramy Pravčickiej są dostępne dla turystów.

W październiku Bramę Pravčicką można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.  Czynna jest również restauracja mieszcząca się w romantycznym pałacyku Sokole Gniazdo. Opłata za wstęp do pałacyku wynosi 95 CZK dla dorosłych i 30 CZK dla dzieci i emerytów.

Płatny parking znajduje się w Hřensku. Transport publiczny dojeżdża do przystanku Pravčická brána – Tři prameny (linia 438 i 434 Děčín – Hřensko – Mezní Louka). Niektóre połączenia prowadzą aż do/z miejscowości Vysoka Lípa.

Aktualne informacje o sytuacji w Czeskiej Szwajcarii są dostępne na stronie http://www.ceskesvycarsko.cz/

Źródło: CzechTourism