Ten widok zapiera dech w piersiach. Z tarasu położonego na 52 piętrze – 240 m nad ziemią, rozciąga się 360 st. magiczny widok na Dubaj i okolice. Dzięki temu odwiedzający mogą cieszyć się dotąd nieznaną panoramą Palm Jumeirah i Zatoki Perskiej.

Z bajkowego tarasu widokowego roztacza się piękny widok na wyspę Palm Jumeirah, na której znajduje się ten obiekt. Tutaj też zlokalizowane są luksusowe hotele Kempinski, Atlantis The Palm i Waldorf Astoria. Na gości będzie czekał również usytuowany na 50. piętrze olbrzymi basen  o powierzchni 775 m2.

Wejście na taras widokowy zlokalizowane jest na drugim piętrze The Palm Tower i dostępne jest bezpośrednio z centrum handlowego Nakheel Mall. Przy wejściu zlokalizowana jest wystawa The View Exhibition, tunelowe akwarium i sklep z pamiątkami. The View Exhibition to hołd złożony perfekcyjnemu rozwojowi Palm Jumeirah – wystawa będzie prezentować informacje o koncepcji i rozwoju słynnej na całym świecie wyspy. Odwiedzający mogą również wziąć udział w spektaklu teatralnym, będącym podróżą po historii wyspy.

Omar Khoory, dyrektor ds. zasobów i gościnności Nakheel, przekazał w jednym z wywiadów:

 “Dwadzieścia lat temu Nakheel rozpoczął przygodę, której celem miało być wybudowanie Palm Jumeirah. Dzisiaj, przy okazji otwarcia The View na wyspie The Palm, możemy świętować wielki sukces tego przedsięwzięcia. The View to atrakcja na skalę światową, która pozwoli bliżej poznać historię tworzenia jednej z najbardziej niesamowitych sztucznych wysp na świecie”.

W The View znajduje się także ekskluzywny salon VIP o powierzchni 120 m kw. z zewnętrznym tarasem pozwalającym cieszyć się panoramicznym widokiem na wyspę, Zatokę i miasto. Dzięki unikalnemu designowi salon może być wykorzystywany podczas wielu imprez, oferując usługi restauracyjne, nowoczesny sprzęt audio oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Możliwe jest już dokonywanie rezerwacji.

Ceny biletów zaczynają się od 100 dirhamów dla dorosłych i 69 dirhamów dla dzieci (około 100 i 70 zł) i zależą od wybranej kategorii wstępu. Aby uniknąć czekania w kolejce do wejścia można wybrać bilety w cenie od 175 dirhamów dla dorosłych i 120 dirhamów dla dzieci. Ceny pakietów do salonu VIP rozpoczynają się od 350 dirhamów dla dorosłych i 200 dirhamów dla dzieci. Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny.

The View jest otwarty od niedzieli do środy w godzinach 10 a 23 i od czwartku do soboty w godzinach 10 – 24.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt