Linia Wizz Air, podpisała wiążący kontrakt na dodatkowe 75 samolotów z rodziny A321neo, zwiększając łączne zamówienie na samoloty z rodziny A320 Wizz Air do 484 samolotów.

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, skomentował to wydarzenie:

Dzisiejszym ogłoszeniem Wizz Air jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję największego operatora z rodziny A321 neo w Europie i na Bliskim Wschodzie. Ponad połowa naszej floty została już przekształcona w najnowocześniejsze samoloty technologii neo. Niezrównana efektywność ekonomiczna i niezwykle niski ślad węglowy samolotu A321neo stanowią podstawę naszego zaangażowania w zapewnianie klientom przystępnych cenowo i zrównoważonych opcji podróży. Cieszymy się wieloletnim strategicznym partnerstwem z firmą Airbus i jesteśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w tę wyjątkową technologię z jednym z największych niezrealizowanych portfeli zamówień na ponad 350 samolotów neo

Wizz Air jest operatorem samolotów Airbus i dysponuje obecnie flotą 185 samolotów z rodziny A320. A321neo to największy samolot rodziny Airbus A320neo, oferujący niezrównany zasięg i wydajność. Dzięki zastosowaniu silników nowej generacji i sharkletów, A321neo zapewnia 50-procentową redukcję hałasu oraz ponad 20-procentową oszczędność paliwa i redukcję emisji CO2 w porównaniu z samolotami wąskokadłubowymi poprzedniej generacji, jednocześnie maksymalizując komfort pasażerów w najszerszej kabinie wąskokadłubowej na niebie . Do tej pory klienci na całym świecie zamówili prawie 5200 A321neo.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: A PRiori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air