Poszczególne hotele osiągnęły następujące wyniki STR w Comp Set-ach narastająco:

– 3-gwiazdkowy Hampton by Hilton Warsaw Airport: RevPAR rank 1/5, RGI Index 177,4

– 4-gwiazdkowy Courtyard by Marriott Warsaw Airport: RevPAR rank 1/7, RGI Index 172,9

– 5-gwiazdkowy Renaissance Warsaw Airport Hotel: RevPAR rank 1/10, RGI Index 129,9

podkreśla Artur Derela, Dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel oraz Regionalny Dyrektor Operacyjny w PHH.

Zestaw konkurencyjny Comp Set to grupa hoteli, z którymi dany obiekt konkuruje o względy biznesowe w tym samym obszarze z podobnymi usługami i udogodnieniami. Analiza zestawów konkurencyjnych jest istotnym narzędziem dla menedżerów przychodów i może pomóc hotelowi zmaksymalizować przychody i udział w rynku.

RGI Index określa wydajności hotelu i służy do pomiaru wyników finansowych w porównaniu z konkurencją rynkową. Im wyższy wskaźnik RGI, tym bardziej rentowny jest hotel.

Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie zlokalizowany jest w pobliżu Lotniska Chopina, w niewielkiej odległości od największej warszawskiej dzielnicy biznesowej i 7 km od ścisłego centrum miasta. Ten trzygwiazdkowy hotel posiada 116 pokoi, bar i restaurację, salę fitness, salę konferencyjną jak również strefę workzone.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport usytuowany jest naprzeciwko terminala na Lotnisku Chopina w Warszawie. Obiekt posiada 241 pokoi i 13 nowoczesnych sal konferencyjnych o powierzchni ponad 760 m2, w tym salę balową o powierzchni 400 m2 Hotel był wielokrotnie nagradzany międzynarodowymi nagrodami, m.in. był doceniamy przez gości hotelowych, co uplasowało go w czołówce najlepszych hoteli tej marki na świecie.

Renaissance Warsaw Airport Hotel znajduje się naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Hotel dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami. Hotel jako jedyny w okolicy lotniska, ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA. Goście hotelu mogą również skorzystać  z Executive Club na najwyższym piętrze, z obszerną ofertą gastronomiczną i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska.  W hotelu znajduje się nowocześnie zaprojektowana przestrzeń konferencyjna, która umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta – 14 sal konferencyjnych, a także Sala Balowa.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Polski Holding Hotelowy