W dniach 21- 23 października 2022r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich obędzie się 33 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, którym będą towarzyszyły Targi Kamperów i Przyczep Kempingowych oraz Wyposażenia CARAVANS SALON POLAND, a także YACHT SALON czyli Targi Jachtów, Łodzi i Sportów Wodnych. Wzorem ubiegłych lat na scenie głównej zagości Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który będzie obchodził swój jubileusz 10-lecia.


W tym roku poznańskie targi podróżnicze odbywają się pod hasłem Wybierz dobry kierunek. Misją organizatorów jest stworzenie przestrzeni, w której goście targowi będą mogli przeżyć wyjątkową przygodę, a przede wszystkim znaleźć nowe kierunki podróży zarówno wakacyjnych jak i weekendowych. Podczas trzech dni targowych będzie można posłuchać relacji najbardziej znanych i podziwianych podróżników, porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach, pasji do zwiedzania Polski i świata, wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim poczuć klimat lokalnych i egzotycznych wojaży.

Przestrzeń ekspozycyjna Tour Salon od ponad trzech dekad jest miejscem prezentacji lokalnej i zagranicznej oferty turystycznej, gdzie przedstawiciele państw, miast, regionów, obiektów turystycznych, touroperatorów oraz biur podróży mają szansę pokazać miłośnikom podróżowania gdzie warto zaplanować swoje wakacje czy weekendowy wypad. Wśród wystawców pojawią się takie kierunki jak Litwa, Turcja, Niemcy, Uzbekistan, Japonia czy Indie. W tej edycji regionem partnerskim targów jest Dolny Śląsk.

Program targowy przewiduje bogatą ekspozycję oraz liczne strefy tematyczne i warsztatowe, między innymi:

  • strefę turystyki wodnej,
  • strefę „bike park”,
  • strefę „bliżej natury”
    oraz
  • strefę szlaków kulinarnych i enoturystyki.

Na scenie głównej pojawi się gość specjalny – Karol Okrasa, genialny mistrz kuchni oraz wytrawny podróżnik, który opowie o lokalnych smakach i kulinarnym życiu na walizkach. Relacje z podróży zaprezentują także autorzy popularnych blogów podróżniczych między innymi: Busem Przez Świat, Foxes in Eden, PodróżoVanie i Klub Podróżników Soliści. Gościem strefy „bike park” będzie Marcin Korzonek, który podpowie jak przygotować swoja pierwszą wycieczkę rowerową. W programie również warsztaty dla amatorów e-mobilności, opowieści survivalowe i sporty wodne.

Integralną częścią targów Tour Salon jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który będzie świętował jubileusz. Wyjątkowa formuła festiwalu sprawia, że już od dekady jest miejscem inspiracji dla setek podróżników, którzy co roku wracają po nowe opowieści, a często stają się jego prelegentami. Festiwal oparty jest na formule otwartego konkursu w dwóch kategoriach:

  1. śladami marzeń po świecie
    oraz
  2. śladami marzeń po Polsce.

Równolegle z targami Tour Salon odbędą się targi Caravans Salon Poland, które corocznie przyciągają tysiące miłośników i pasjonatów turystyki caravaningowej. Do dyspozycji zwiedzających będą kampery, przyczepy kempingowe, zabudowy, akcesoria biwakowe i usługi związane np. z wypożyczeniem kampera czy planowaniem podróży. W czasie trwania targów odbędzie się Zlot Caravaningowy oraz strefy specjalne Retro i Vanlife.

Dopełnieniem tematyki podróżowania będą targi Yacht Salon, które w tym roku debiutują na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To wyjątkowe przedsięwzięcie jest adresowane do pasjonatów wodnych przygód, którzy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą producentów, dystrybutorów łodzi i jachtów oraz sportów wodnych, a także zaspokoją głód fachowej wiedzy. Prawdziwa gratka dla ludzi związanych z wodą, zarówno tych z wieloletnim stażem, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglowaniem i odkrywaniem swojej wodnej pasji.

Więcej informacjiwww.tour-salon.pl

Facebookhttps://www.facebook.com/TourSalon/

Wydarzenie na Facebookuhttps://www.facebook.com/events/421657156155496

Źródło i zdjęcia: Międzynarodowe Targi Poznańskie TOUR SALON