Linie lotnicze TAP Air Portugal obsłużyły do końca lipca 2023 roku ponad milion pasażerów na trasach między Portugalią a Brazylią. Oznacza to wzrost o 30% w porównaniu do poprzedniego roku na 13 trasach z Porto i Lizbony.

Istotną rolę odegrało ponowne uruchomienie programu Portugal Stopover, umożliwiającego pobyt w Portugalii do dziesięciu dni oraz oferującego szereg korzyści jak choćby 25% zniżki na podróż krajową.

Od 29 października 2023 wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, TAP Air Portugal będzie obsługiwał do 81 lotów tygodniowo do Brazylii. Obecnie portugalski przewoźnik obsługuje loty do São Paulo, Rio de Janeiro, Belém, Belo Horizonte, Brasília, Fortaleza, Natal, Maceió, Porto Alegre, Recife i Salvador.

Ponadto, TAP Air Portugal został ponownie wybrany jako najlepsza linia lotnicza do Ameryki Południowej w 2022 roku na World Travel Awards.

O TAP

TAP Air Portugal to wiodąca portugalska linia lotnicza będąca od 2005 roku członkiem sojuszu Star Alliance. Przewoźnik funkcjonuje od 1945 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Lizbonie. TAP jest liderem połączeń między Europą a Brazylią. W tym sezonie letnim linia oferuje ponad 1250 lotów tygodniowo do różnych destynacji, w tym 7 lotnisk w Portugalii, 10 w Ameryce Północnej, 13 w Ameryce Środkowej i Południowej, 14 w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz aż 43 w Europie (poza Portugalią).

Flota portugalskich linii lotniczych składa się głównie z nowoczesnych samolotów Airbusa z serii NEO: A320neo, A321neo, A321LR i A330neo. Ponadto TAP Air Portugal operuje również flotą 16 samolotów Embraer w ramach swojego regionalnego oddziału (TAP Express).

TAP Air Portugal jest uznawany przez Airline Ratings za najbezpieczniejszą linię lotniczą w Europie i piątą najbezpieczniejszą na świecie.

TAP Air Portugal zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym tytuły najlepszej europejskiej linii lotniczej do Afryki i do Ameryki Południowej przyznane przez World Travel Awards w latach 2014-2022.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: AVIAREPS Poland