W pierwszy dzień lata, 21 czerwca 2023 w Klubie Sosnowym w Warszawie, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel SOIT organizuje „Święto Incentive Day” pod hasłem „Z nami możesz mieć LATO cały rok”. Wydarzenie jest skierowane do korporacji i firm, posiadających w swoich strategiach marketingowych narzędzie jakim jest incentive travel. Stowarzyszenie zaprasza także przedstawicieli firm, które nie mają jeszcze tego narzędzia, ale zamierzają je wdrożyć oraz członków stowarzyszenia, partnerów, media i gości specjalnych.

W pierwszej części dnia odbędzie się konferencja podczas, której przedstawione zostaną wyniki badania SOIT „Barometr” za lata 2020-2022 i prognozy na rok 2023 przedstawiające wartość rynku incentive travel w poszczególnych latach od czasu wybuchu pandemii. Następnie przedstawione zostaną Dobre Praktyki współpracy z agencjami incentive travel i przykłady zastosowania innowacyjnych rozwiązań w działalności branży turystyki motywacyjnej w odniesieniu do sytuacji po pandemii. Do tego panelu zaproszone zostały także firmy, które od lat wykorzystują w swoich działaniach wyjazdy typu incentive travel.

Tematem dyskusji podczas panelu będą m.in. wzrosty budżetów na wyjazdy typu incentive travel, terminy płatności, długie procesy decyzyjne, Rodo i umowy NDA przy współpracy, zrównoważony rozwój, ślad węglowy i wodny, zmieniające się w ostatnim czasie ceny i budżety, wpisy do rejestru organizatorów turystyki oraz zmiany w podejściu hoteli i linii lotniczych do wyjazdów grupowych.

Wieczorem, po konferencji, SOIT zaprasza uczestników i partnerów na galę,  podczas której będzie miała miejsce aukcja charytatywna pamiątek podróżniczych przywiezionych przez członków SOIT z różnych zakątków świata. Dochód z aukcji podobnie jak we wcześniejszych latach przekazany zostanie na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”. W tym roku SOIT chciałby sfinansować wakacje 28 dzieci i młodzieży z Kamionki i Milanówka w wieku 6-14 lat, a także wesprzeć akcję „Budujemy Nowy Dom” polegającą na współtworzeniu domu dla dzieci w Kamionce.


Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT) to organizacja zrzeszająca profesjonalistów branży incentive travel. Od 2009 roku działa na rzecz profesjonalizacji i edukacji branży oraz wyznacza najwyższe standardy organizacji podróży incentive travel.

SOIT zrzesza aktualnie 29 członków zwyczajnych reprezentujących 23 profesjonalne agencje incentive travel: Activezone, Air Tours Club, Bespoke, BFC Travel, Conqueror Travel Club, eTravel, Flower Travel, Grupa TSO, Haxel Events & Incentive, InDreams, Margot Travel, Mazurkas Travel, Motivoscope, NU Horizons, OBP Incentive & Sport Travel, Polka Travel, Power, Top Travel Incentives & Holidays, Travel Concierge, United Partners, Viventum, Weco Travel, Wysoko i Wyżej.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT)