Przed nami kolejny sezon zimowy, a wraz z nim czekają nas niezapomniane chwile na nartach oraz snowboardzie. W tym roku entuzjaści sportów zimowych mogą już skorzystać z oferty od Polskich Kolei Linowych i zakupić w przedsprzedaży skipass sezonowy na trasy narciarskie w sześciu ośrodkach PKL w cenie z 20% rabatem.

Polskie Koleje Linowe przygotowują się na nadchodzący sezon narciarski. Amatorzy narciarstwa już teraz mogą skorzystać z przygotowanej propozycji i w promocyjnej cenie zakupić skipass, z którego będą korzystać przez cały sezon zimowy. Karnet obejmuje trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy PKL – na Kasprowym Wierchu, Mosornym Groniu, Górze Żar, Palenicy oraz Jaworzynie Krynickiej.

Przygotowaliśmy ofertę, która pozwoli narciarzom skorzystać z wszystkich tras znajdujących w ośrodkach Grupy PKL. Miłośnicy sportów zimowych mogą już skorzystać z przedsprzedaży skipassów sezonowych. Zależy nam, by narciarze cieszyli się nie tylko korzystnymi warunkami na trasach, ale również mogli rozwijać swoje pasje i korzystać z ośrodków PKL w atrakcyjnej cenie

– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Na trasach narciarskich w ośrodkach należących do Grupy PKLKasprowym Wierchu, Mosornym Groniu, Palenicy, Górze Żar oraz Jaworzynie Krynickiej – korzystając z sezonowego skipassu będziemy mogli jeździć przez cały sezon bez ograniczeń.

Karnety zimowe dostępne są w przedsprzedaży. Do 11 listopada możemy je zakupić w promocyjnej cenie – ulgowe (do 15 lat oraz po 65 roku życia) za 1300 zł oraz bez zniżek za 1600 zł. Natomiast po 11 listopada do końca miesiąca za karnet ulgowy zapłacimy 1450 zł, a za karnet bez zniżek 1700 zł.

Od początku grudnia będą obowiązywać ceny karnetów bez dodatkowych rabatów. Za ulgowy karnet sezonowy zapłacimy 1550 zł, a za karnet dla osób dorosłych 1990 zł.

Wprowadzona nowa oferta sezonowa na trasy narciarskie PKL dostępna jest w sprzedaży, a osoby zainteresowane zimową atrakcją mogą kupić ją na stronie PKL. Liczba promocyjnych karnetów jest ograniczona i dostępna dla narciarzy indywidualnych. Ze skipassu sezonowego nie mogą korzystać osoby, które prowadzą działalność narciarską zawodowo i zarobkowo np. trenerzy, instruktorzy, pracownicy szkół narciarskich. Regulamin zakupu i korzystania ze skipassów internetowych dostępny jest na stronie internetowej PKL.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch koleje linowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz trasy narciarskie dostępne będą w sezonie zimowym w ramach skipassów sezonowych, jednak ze względu na ograniczenia przepustowości kolei głównej na Kasprowy Wierch wymagana jest rezerwacja tzw. miejscówki na wybrany dzień i godzinę z dopłatą za rezerwację w wysokości 35 zł.

Nowa 6 osobowa kolej krzesełkowa na Jaworzynie Krynickiej.

W tym sezonie zimowym na miłośników narciarstwa czekają nowe atrakcje. PKL w ramach tegorocznego karnetu na sezon narciarski udostępniają również amatorom sportów zimowych trasy znajdujące się w ośrodku na Jaworzynie Krynickiej: główną o długości 2600 m, trasy nr 2 i 2a o łącznej długości 1800 m, trasę nr 3 o długości 700 m, trasę nr 4 o długości 1000m, czarną trasę FIS nr 5 oraz trasę nr 6 o długości 1050 m, która wraz z koleją krzesełkową przechodzi modernizację.

W ramach przeprowadzonej modernizacji zostały zmienione siedziska kolei krzesełkowej. W ośrodku narciarskim na Jaworzynie Krynickiej 4-osobowa kolej krzesełkowa zostanie w tym sezonie zimowym zastąpiona przez najnowocześniejszą na rynku wyprzęganą 6-osobową kolej krzesełkową.

Nowa kolej będzie poruszać się z prędkością 5 m/sek. Jest ona wyposażona w osłony przeciwwiatrowe w kolorze antracytowym oraz podgrzewane i kubełkowe siedziska dające duży komfort. Docelowa przepustowość nowej kolei to 2800 os/h. Stacja dolna nowej kolei znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei gondolowej Jaworzyna Krynicka.

Z udostępnionej nowej kolei skorzystają również miłośnicy wieczornego szusowania, ponieważ będzie ona obsługiwała jazdy nocne, które w tym roku będą dostępne w godzinach od 18:00 do 21:00. Trasa nr 6 będzie tradycyjnie zamykana o godz. 16:00 i następnie ratrakowana. Na szczycie Jaworzyny na trasie nr 2 dostępny będzie bezpłatny slalom z pomiarem czasu. Czas przejazdu będzie można sprawdzić online i porównać z innymi narciarzami.

Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik oraz wyciągu taśmowym przy stacji dolnej. Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz dwóch centrów testowych Rossignol i Kastle.

Co czeka na narciarzy w pozostałych ośrodkach PKL?

• PKL Kasprowy Wierch

Najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska znajduje się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Tę stację narciarską charakteryzują długie, miejscami wymagające oraz pokryte w pełni naturalnym śniegiem trasy, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku PKL Kasprowy Wierch – 1200 metrów w Kotle Gąsienicowym i 2100 w Goryczkowym – sprawia, że zjazd z nich będzie ogromnym przeżyciem oraz wyzwaniem nawet dla wprawionych już w jazdę narciarzy.

• PKL Mosorny Groń

W ośrodku PKL na Mosornym Groniu narciarze skorzystają z 1,5 km trasy (z homologacją FIS). Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i oświetlony na całej długości, co oznacza, że amatorzy sportów zimowych mogą z niego korzystać również w godzinach wieczornych.

• PKL Palenica

Zimą na Palenicy narciarze będę mogli spróbować swoich sił na trasach o różnym stopniu zaawansowania. Każdy bez względu na poziom umiejętności jazdy na nartach znajdzie tu trasę odpowiednią dla siebie – od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2.

Ośrodek PKL Palenica to idealne miejsce dla osób zarówno rozpoczynających przygodę z narciarstwem, jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych.

• PKL Góra Żar

Ośrodek PKL Góra Żar znajdujący się w Beskidzie Małym nad Jeziorem Międzybrodzkim, oferuje narciarzom trasę o długości 1600 m, która jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, mogą szkolić umiejętności jazdy na nartach na trasie niebieskiej o długości 300 m, do której prowadzi wyciąg orczykowy.
Skipassy można rezerwować w sklepie internetowym PKL.

Źródło i zdjęcia: Polskie Koleje Linowe