Ryanair ogłosił 17 nowych tras do/z Albanii i 200 lotów tygodniowo do tego kraju w ramach rozkładu lotów Zima 2023. Polscy wczasowicze będą mogli wkrótce wybrać się do Albanii z lotniska w Modlinie oraz z Krakowa.

Albania staje się tym samym 37. krajem w siatce połączeń Ryanair, co wpisuje się w strategię rozwoju, która zakłada przewiezienie 300 mln pasażerów do 2034 r. Dzięki niedawnemu rekordowemu zamówieniu 300 nowych B737-MAX-10, Ryanair zwiększy flotę do około 800 samolotów do 2033 roku i jest jedyną linią lotniczą, która może zapewnić długoterminowy znaczący wzrost w Europie.

Aby uczcić ogłoszenie decyzji, Ryanair uruchomi trzydniową wyprzedaż miejsc na nowej trasie do/z lotniska w Tiranie od 145 PLN w jedną stronę na podróże od 23 października do 24 marca, które należy zarezerwować do 11 czerwca. Oferta dostępna jest wyłącznie na Ryanair.com.

Jako największa linia lotnicza w Europie, z przyjemnością ogłaszamy 200 tygodniowych lotów Ryanair do/z Albanii w ramach oferty zimowej 2023. 17 nowych tras zapewni natychmiastowy dostęp do kluczowych punktów turystycznych, takich jak Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania, zapewniając jednocześnie konkurencyjne ceny i zwiększoną łączność dla Albańczyków, którzy chcą odwiedzić przyjaciół czy rodzinę za granicą. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami na lotnisku w Tiranie, aby uruchomić 17 tras i mamy nadzieję, że z czasem zacieśnimy te relacje, ponieważ wspólnie pracujemy nad usprawnieniem turystyki przyjazdowej i łączności z Albanią. Trasy te pozwolą milionom odwiedzającym doświadczyć cudów Albanii, od białych piaszczystych plaż Riwiery Albańskiej, po historyczną architekturę Gjirokastër i tętniącą życiem Tiranę.

– powiedział w Tiranie Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair DAC,

W imieniu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Tiranie chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla Ryanair za ich zaufanie w potencjał albańskiego rynku. (…). Jestem przekonany, że dzięki rozległej siatce połączeń Ryanair, międzynarodowy port lotniczy w Tiranie przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki i gospodarki Albanii. Z niecierpliwością czekamy na owocne partnerstwo z Ryanair, ponieważ wspólnie pracujemy nad budowaniem niezapomnianych podróży dla pasażerów podróżujących do i z naszego pięknego kraju

– dodał Musa Kastrati, starszy wiceprezes Kastrati Group.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Ryanair