Mazowsze to idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. 11 maja w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oficjalnie został otwarty sezon turystyczny na Mazowszu. Zachęcamy do zwiedzania województwa!

Fot. Gronau Media

Jak oceniamy – w województwie mazowieckim co najmniej 6 proc. PKB jest związane z różnego rodzaju działalnością turystyczną. Turystyka na Mazowszu dynamicznie się rozwija, także w podregionie radomskim. Radom kusi wieloma atrakcjami, z których naszą najnowszą perełką jest Muzeum Historii Radomia

– powiedział Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku wszyscy liczą na turystyczny rekord.

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych oraz najchętniej odwiedzanych miejscowości na Mazowszu:

Podczas konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel:

Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste

– poinformowała Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno Muzeum Wsi Radomskiej.

Nawiązując do naszego hasła „niezwykła codzienność” każdy, kto odwiedzi nasze muzeum pokocha radomską wieś, jej zwyczaje, piękno i tradycję

– powiedziała Ilona Jaroszek – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie.

To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. – Industrialne oblicze Radomia to jeden z tematów, który turystom przybliżać będą miejscy przewodnicy w ramach akcji „Zwiedzaj Radom z przewodnikiem

– zapowiedziała Magdalena Krajewska prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli też Liderzy Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom – „Złota 10” młodych dziennikarzy. Dla tych uczniów klas licealnych była to niepowtarzalna okazja pierwszego udziału w konferencji prasowej.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczynamy sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście. Wydarzenie w Radomiu pokazało jak bogatą ofertą dla turystów może pochwalić się ten region. Region Radomski udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą tutaj podziwiać uroki np. Muzeum Wsi Radomskiej.

Mazowsze ma się czym chwalić i gdzie zapraszać turystów. Dlatego zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom w tym roku region pobije rekord ruchu turystycznego.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel

Źródło i zdjęcia: Gronau Media