Lotnisko Warszawa-Radom od początku funkcjonowania odprawiło już 27.650 osób – informują Polskie Porty Lotnicze. Popularne są zarówno rejsy regularne jak i czarterowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya. Tygodniowo port wykonuje 30 operacji lotniczych. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowych shuttle busów dostosowanych do aktualnej siatki połączeń.

Zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi kierunkami rejsów z Lotniska Warszawa-Radom jest ogromne. Wypełnienie samolotów z Radomia jest znakomite, lotnisko zaczyna żyć, a sezon urlopowy dopiero się rozpoczął. Tylko w  czerwcu radomski port odprawił 15.411 osób. To świetny wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że z każdym rokiem siatka połączeń będzie się rozszerzać, a wraz z nią przybędzie jeszcze więcej pasażerów. Z kolei, w sezonie zimowym utrzymane będą regularne rejsy do Rzymu i Paryża realizowane przez PLL LOT

– mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika loty do stolic Francji i Włoch będą wykonywane trzy razy w tygodniu.

Od 3 czerwca przewoźnikiem obsługującym bezpłatne shuttle busy z i do Lotniska Warszaw-Radom jest firma Raf Trans. Połączenia realizowane są w obie strony z Kielc (przystanek na dworcu PKS) przez Skarżysko-Kamienną (przystanek na dworcu PKS) oraz z Warszawy. W stolicy autobusy zatrzymują się na parkingu Uniwersum przy Dworcu Centralnym oraz na Lotnisku Chopina.

Rozkład kursowania busów dostosowany jest do siatki wszystkich połączeń lotniczych PLL LOT i Enter Air. Pasażerowie chcący skorzystać z darmowych shuttle busów muszą najpierw dokonać rezerwacji u operatora pod adresem przewozy@raftrans.com.pl. Już wkrótce uruchomiony zostanie system do obsługi połączeń shuttle bus, który usprawni proces rezerwacji. Z połączeń mogą korzystać również pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa-Radom, którzy nie dokonali wcześniejszej rezerwacji. W takim wypadku o dostępność wolnych miejsc należy pytać kierowcę. Szczegółowe informacje o usłudze znajdują się na stronie internetowej Lotniska Warszawa-Radom.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze