Rogaška Slatina to czarująca destynacja, która podbiła serca wszystkich, którzy mieli okazję już ją odwiedzić. Legenda głosi, że to urzekające miejsce w Słowenii zostało ujawnione światu, gdy mityczny skrzydlaty koń, Pegaz, uderzył w ziemię, odsłaniając Donat – najbardziej unikalną na świecie naturalną leczniczą wodę mineralną, bogatą w magnez.  

Uczestnicy prezentacji w Hotelu Regent mieli okazję poznać m.in. transformacyjną mocy Donatu i delektować się jej smakiem. Woda ta stała się źródłem leczenia profilaktycznego i niezbędnym elementem rozpieszczania wszystkich zmysłów. Jednak Rogaška Slatina to nie tylko Donat. To destynacja z 400-letnią tradycją, która dzięki wyjątkowej wodzie została przekształcona w nowoczesne uzdrowisko. Ponadczasowy urok tego miejsca oczarował gości starożytnymi legendami, zwyczajami, budzącą podziw architekturą i mieniącymi się kryształami.    

Dlaczego Rogaška Slatina znalazła się na szczycie naszej listy podróży? Twórcy sukcesu mają na to prostą odpowiedź:  

  • Ogarnęliśmy bujną zieloną okolicę
  • Delektowaliśmy się najsmaczniejszą, autentyczną kuchnią
  • Zachwycaliśmy się pięknem nowoczesnych kreacji kulinarnych
  • Degustowaliśmy najlepsze lokalne wina
  • Odkryliśmy najbardziej wyjątkowy na świecie pub z wodą mineralną
  • Tęskniliśmy za czystym relaksem w znanym na całym świecie centrum urody Afrodyta
  • Odkryliśmy urzekającą historię tworzenia doskonałych kryształów szklanych
  • Wybieraliśmy spośród szerokiej gamy opcji zakwaterowania
  • Znaleźliśmy idealną równowagę między miastem a wsią i nie tylko 

To niezwykłe miejsce, jakim jest Rogaška Slatina uczestnicy spotkania mogli lepiej poznać dzięki materiałom zdjęciowym i wideo, degustacji wody Donat, testowaniu produktów od Afrodita Cosmetics, kryształowym kieliszkom ze Steklarnej Rogaški oraz wciągającej podróży VR w głąb sztuki szkła w muzeum Anin dvor. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałą torbę z upominkami i mieli szansę wziąć udział w losowaniu nagród.  

Prezentacja Rogaški Slatina okazała się ogromnym sukcesem dzięki współpracy Publicznego Instytutu Turystyki i Kultury w Rogaškiej Slatinie ze Słoweńską Organizacją Turystyczną.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Publiczny Instytut Turystyki i Kultury w Rogaškiej Slatinie/Słoweńska Organizacja Turystyczna