Wybór ciekawego miejsca na spędzenie wakacji nie zawsze jest łatwy. Biura podróży oferują szeroki zakres ofert z różnych kierunków świata.  Statystyki pokazują, że Polacy w ostatnim czasie bardzo często latają na Cypr, ale dużym zainteresowaniem cieszy się również Egipt. Jeżeli szukasz podróżniczej inspiracji, TripAdvisor przygotował ranking aż 25 miejsc wartych odwiedzenia.

TripAdvisor to jedna z najpopularniejszych aplikacji dotyczących podróży. Można w niej sprawdzić, które atrakcje warto odwiedzić, w jakich restauracjach zjeść obiad, a nawet zarezerwować wycieczkę marzeń. Zgodnie z tradycją, platforma przygotowała również listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku.

Na pierwszym miejscu znalazł się Dubaj. Co ciekawe, miasto to zwłaszcza w okresie ferii zimowych bardzo chętnie odwiedzają Polacy. Drugie miejsce zajęła indonezyjska wyspa Bali, która zachwyca pięknymi widokami. Trzecie miejsce niespodziewanie zajęła stolica Wielkiej Brytanii – Londyn.

Tuż za podium znalazły się dwie kolejne europejskie stolice. Podróżnicy planują bowiem w tym roku odwiedzać kolejno Rzym i Paryż. Zwłaszcza „miasto zakochanych” w ostatnim roku cieszyło się bardzo dużą popularnością pośród Polaków. Na szóstej lokacie sklasyfikowano meksykański Cancún, który znany jest jako miasto imprezowe, choć na zwiedzających czekają tu również ruiny, które niegdyś były domem Majów. Siódme miejsce zajmuje malownicza wyspa Kreta w Grecji. Ósmą lokatę zajął Marrakesz, jedno z największych miast Maroka nazywane również „czerwonym miastem”.

Ranking 25 najpopularniejszych destynacji na 2023 rok

W zestawieniu znalazło się aż 25 miejsc, które będą bardzo popularne w 2023 roku. W drugiej dziesiątce pojawiło się wiele europejskich miast: 12. miejsce zajęła Barcelona, 15. Madryt, a 19. Florencja.

Pełna lista 25 miejsc wartych odwiedzenia:

 1. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 2. Bali, Indonezja
 3. Londyn, Wielka Brytania
 4. Rzym, Włochy
 5. Paryż, Francja
 6. Cancún, Meksyk
 7. Kreta, Grecja
 8. Marakesz, Maroko
 9. Dominikana
 10. Stambuł, Turcja
 11. Playa del Carmen, Meksyk
 12. Barcelona, Hiszpania
 13. Nowe Delhi, Indie
 14. Hurghada, Egipt
 15. Madryt, Hiszpania
 16. Phuket, Tajlandia
 17. Hanoi, Wietnam
 18. Kair, Egipt
 19. Florencja, Włochy
 20. Lizbona, Portugalia
 21. Edynburg, Wielka Brytania
 22. Bangkok, Tajlandia
 23. Nowy Jork, Nowy Jork
 24. Doha, Katar
 25. Rio de Janeiro, Brazylia

Źródło: podroze.wprost.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt
Zdjęcia: Pixabay