Szeroka gama letnich atrakcji dla całej rodziny w ofercie BIG Family

Wspólna aktywność, doskonała zabawa i niezapomniane przeżycia – dzięki swojej różnorodności dolina Stubai jest idealnym miejscem dla całej rodziny. W ramach programu BIG Family Stubai i oferty jego licznych partnerów zarówno młodsi, jak i starsi mogą liczyć na szereg wakacyjnych atrakcji. Od wędrówek szlakami przyjaznymi dla dzieci po pełne przygód place zabaw oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami – w dolinie Stubai można spędzić wymarzone wakacje pełne niezapomnianych wrażeń!

Wakacyjna zabawa dla osób w każdym wieku w BIG Family Stubai Summer Club

Dzięki atrakcjom oferowanym w ramach BIG Family Stubai Summer Club wakacje są prawdziwym rajem dla dzieci. Organizowane zajęcia są podzielone na grupy wiekowe: 4–10 lat i od 10 lat wzwyż. Oprócz doskonałej zabawy dzieci mogą odkrywać otaczającą przyrodę i przeżywać wiele ekscytujących przygód. Na najmłodszych czekają ekscytujące gry i zabawy, specjalnie przygotowana leśna trasa „survivalowa” oraz inne emocjonujące wyprawy z maskotką Fichtenliesl. Program dla młodzieży także obfituje w atrakcje, począwszy od doskonalenia umiejętności w terenie, a skończywszy na zajęciach podnoszących poziom adrenaliny, takich jak rafting, piłka wodna czy paralotniarstwo tandemowe. Opieka nad dziećmi jest bezpłatna dla rodzin korzystających z noclegów w obiektach partnerskich BIG Family. Program Summer Club jest dostępny w dwóch okresach: od 27 czerwca do 9 września i od 3 października do 4 listopada.

Aby zwłaszcza najmłodszym gościom nie brakowało niczego na rodzinnych wakacjach, proponujemy zakwaterowanie w przyjaznych dzieciom obiektach BIG Family Stubai Premium Homes. Polecamy także kartę promocyjną (BIG Family Stubai Summer Card), którą można otrzymać, wybierając zakwaterowanie w tych hotelach i innych obiektach partnerskich BIG Family Stubai. Karta uprawnia dzieci do lat 15 między innymi do bezpłatnych przejazdów czterema kolejkami linowymi (w górę i w dół), pod opieką płacącego rodzica. Mogą także bezpłatnie korzystać z basenów i otrzymują wiele innych korzyści przy różnych formach aktywności.

Wspaniała rodzinna przygoda dzięki zróżnicowaniu miejscowych atrakcji

Najmłodszym turystom spodoba się zwłaszcza wysokogórski plac zabaw na lodowcu Stubai. Główną atrakcją jest tam sześciometrowa drewniana konstrukcja w kształcie mamuta, gdzie na dzieci czeka świetna zabawa, wspinaczka lub ślizg w dół zjeżdżalnią. Idealnym zakończeniem dnia jest pobyt w lodowej grocie, która gwarantuje fascynujące przeżycia w samym sercu lodowca. Ścieżka edukacyjna o długości 200 metrów, biegnąca 30 metrów pod stokiem narciarskim, dostarczy najmłodszym podróżnikom dużo mroźnej zabawy i lodowych ciekawostek.

Miłośnikom przygód proponujemy także trasy turystyczne przystosowane do możliwości dzieci w okolicy ośrodka Schlick 2000. Dzięki rozbudowanej sieci szlaków pieszych rozciągających się od górnej stacji kolejki aż do doliny można wybrać się na wyprawę pełną niezapomnianych wrażeń. Znakomitą przestrzeń do wędrówek, odkrywania i zabawy zapewnia Scheibenweg (szlak drewnianych krążków) i Baumhausweg (szlak siedmiu domków na drzewie). Można tam przeżyć niezapomnianą przygodę zarówno na dnie lasu, jak i w koronach drzew. Podczas wędrówki ścieżką dydaktyczną obejmującą liczne interaktywne stacje turyści w każdym wieku dowiadują się wielu ciekawostek na temat flory i fauny gór Stubai.

Równie wiele radości daje wycieczka do największego w Alpach zegara słonecznego umieszczonego w punkcie widokowym na górze Elfer. Ta budząca podziw konstrukcja nie tylko pokazuje czas słoneczny, ale także służy jako platforma, gdzie można wejść i podziwiać górską panoramę. Wycieczkę do imponującego zegara słonecznego można też połączyć z górską wyprawą, ponieważ ma tam swój początek wiele szlaków turystycznych, między innymi Steinzeit-Weg (szlak epoki kamiennej), który pozwala zapoznać się z geologiczną przeszłością góry Elfer.

Letni tor saneczkowy w Mieders dostarczy ekscytujących przeżyć zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Dzięki różnicy wzniesień wynoszącej ponad 600 metrów ten najbardziej stromy alpejski „rollercoaster” umożliwia błyskawiczny zjazd do doliny, gwarantując emocje nie tylko najmłodszym! Innym ciekawym miejscem wycieczek jest Serlespark – park rekreacyjny dla całej rodziny. Młodzi odkrywcy z chęcią pobawią się w wodnym placu zabaw, a dorośli odpoczną w tej oazie spokoju wokół trzech krystalicznie czystych jezior otoczonych imponującymi górskimi szczytami.

Przy czterech kolejkach linowych odbędzie się z kolei rodzinny tydzień atrakcji – BIG Family Week – od 18 do 22 lipca. W każdej z czterech lokalizacji można będzie codziennie korzystać z urozmaiconego programu zajęć dla dzieci.

Źródło i zdjęcia: „Tourist board Stubai Tyrol