Film, trwający nieco poniżej pięciu minut, stanowi dynamiczną podróż po urokliwych zakątkach województwa szybenicko-knińskiego, ukazując nie tylko naturalne piękno plaż, zatok i archipelagu Kornati, ale także malownicze krajobrazy z górami i szczytem Dinara czy rzeką Krka. Ma on na celu promocję regionu wśród touroperatorów, jak i turystów indywidualnych, planujących swój wypoczynek. 

Zgodnie z nowoczesnymi preferencjami podróżujących, film prezentuje nie tylko uroki przyrody, ale także bogatą historię i kulturę regionu. Rozpoczynając od czasów Ilirów i  starożytnego Rzymu, poprzez średniowieczne twierdze po zabytki UNESCO, takie jak twierdza św. Mikołaja i katedra św. Jakuba. Niezapomnianą częścią podróży jest również rozwijająca się gastronomia, która stanowi integralną część prezentowanego obrazu.

komentuje Małgorzata Kowalska, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce. 

W projekcie wzięli udział aktorzy Narodowego Teatru Chorwackiego w Szyberniku, Franka Klarić i Bojan Brajčić,  którzy w  przekonujący  sposób ukazali różnorodność atrakcji i doświadczeń całego regionu. Film, podzielony na trzy krótkie części tematyczne, czyli More than sea, sailing and sun”, “More than heritage, delicious food and fine wine” i “More than sports, adrenaline and fun”. 

Województwo szybenicko-knińskie to niezwykłe miejsce, gdzie historia, kultura i przyroda splatają się w fascynującą opowieść. Usytuowany na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, region ten zachęca do odkrywania nie tylko pięknych plaż i wysp, ale także unikalnych tradycji, które sprawiają, że każda podróż staje się niezapomnianym doświadczeniem. To skarbiec przyrody, którego klejnotami są między innymi dwa Parki Narodowe: składający się z ponad 89 wysp Kornati  oraz wodospady na rzece Krka.

Aby zobaczyć “More Than Beauty”, zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Turystycznej Województwa Szybenicko-Knińskiego: Video – Turistička zajednica Šibensko kninske županije (dalmatiasibenik.hr)

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Aviareps/Chorwacka Wspólnota Turystyczna (CNTB)