Po trzech latach przerwy powracają Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów. Już w dniach 16-18 czerwca 2023 kilkudziesięciu twórców internetowych zmierzy się w wyścigu żeglarskim organizowanym przez mazurski ośrodek Róża Wiatrów na Jeziorze Święcajty. W zawodach wezmą udział między innymi Cyber Marian, Ziemniak czy PK Sisters.

Fot. Róża Wiatrów

Aż 16 załóg stworzonych z najpopularniejszych polskich influencerów zmierzy się w czerwcu w Żeglarskich Mistrzostwach Polski o Puchar Róży Wiatrów. To już siódma edycja zawodów, które powracają po trzyletniej covidowej przerwie. O puchar zmierzą się zarówno nowe twarze social mediów, jak i stali bywalcy imprezy, między innymi Cyber Marian, Luure czy Śmiechawa TV.

Mega się cieszę, że znowu będę mógł brać udział w Regatach Influencerów! To najlepsza impreza pod słońcem! Kto choć raz był na tym fantastycznym, wydarzeniu ten wie, o czym mówię. Ahoj przygodo!

mówi organizator, Bartek Milewski.

Impreza ma na celu promowanie idei żeglarstwa, regionu Mazur oraz aktywnego wypoczynku. Z początku Regaty były skierowane wyłącznie do Youtuberów, jednak z biegiem lat i rozwojem nowych platform społecznościowych, środowisko twórców się rozszerzyło, a organizatorzy zdecydowali się zaprosić również Instagramerów i Tiktokerów, takich jak Gabi Kuczyńska, Dominik Grot czy Aga i Stary.

Lata przerwy spowodowanej pandemią dały nam w kość. Ciężko było wytrzymać bez imprezy, którą cała polska scena YouTube tak pokochała, a my wraz z nią. Z tym większą werwą zabraliśmy się w tym roku za przygotowania do pierwszej po przerwie edycji. Cieszymy się, że mimo ogromnych zmian na rynku nadal nasza propozycja spotkała się z entuzjastycznym odbiorem – w tym roku nie tylko YouTuberów, ale i twórców z innych platform

mówi stały uczestnik Regat, Cyber Marian.

Na miejscu w Ośrodku Róża Wiatrów w Węgorzewie powstanie także Strefa Kibica, w której fani będą mogli kibicować swoim ulubionym influencerom.

Partnerami Regat zostali Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasto Węgorzewo.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Anna Ryczkowska, PR Manager Żeglarskich Mistrzostw Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów