Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą odbędzie się w dniach 11-12 maja 2024 na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Z każdym rokiem wydarzenie rośnie, stając się nie tylko jednym z największych wydarzeń plenerowych na Pomorzu, ale także uznawanym za największe plenerowe targi turystyczne w Polsce. Targi organizowane są nieprzerwanie od 1992 roku i w tym roku będzie to już ich 33. edycja.

Główną strefą Pikniku nad Odrą są Targi Turystyczne Market Tour, które wzbudzają ogromne zainteresowania wśród wystawców i profesjonalistów z branży turystycznej. Wśród wystawców tej strefy największy udział stanowią reprezentanci miast, regionów, województw oraz krajów. Jest to także miejsce, gdzie swoje produkty, usługi oraz najnowsze innowacje prezentują zarówno doświadczeni liderzy rynku, jak i nowe, obiecujące przedsiębiorstwa z sektora turystycznego.

Co czyni Targi Turystyczne Market Tour tak wyjątkowym? Przede wszystkim, to doskonała okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z szeroką publicznością, zainteresowaną podróżami i aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Targi zapewniają platformę do prezentacji różnorodnych ofert wakacyjnych, propozycji dla podróżnych o różnych zainteresowaniach i preferencjach, a także możliwość bezpośredniej interakcji z potencjalnymi klientami nie tylko z Polski, ale także z Niemiec.

Stałym elementem Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą jest prezentacja regionu partnerskiego. Organizatorzy z dumą przedstawiają tegorocznych partnerów – Województwo Mazowieckie w roli Regionu Partnerskiego oraz Tunezję, która została Krajem Partnerskim wydarzenia. Będzie to wyjątkowa okazja do poznania szerokiej oferty turystycznej Partnerów, zasmakowania ich kuchni, a także doświadczania zwyczajów. 

Dla wszystkich wystawców, również dla tych podmiotów, którzy nie mogą osobiście wziąć udziału w wydarzeniu, a jednocześnie pragną wyróżnić swoją markę, stworzyliśmy możliwość prezentacji na telebimie umieszczonym w centralnym miejscu Festiwalu. To właśnie tam będą wyświetlane dynamiczne filmy promocyjne, umożliwiające uczestnikom Pikniku nad Odrą zapamiętanie marki na dłużej. To niezwykłe narzędzie pozwoli na wyróżnienie się w tłumie i zdobycie uwagi zainteresowanych.

Zgłoszenia na tegoroczny Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą zbierane są za pośrednictwem strony internetowej www.pikniknadodra.pl/zostan-wystawca, na której znajdują się dokładne opisy stref targowo-handlowych wraz z formularzami zgłoszeniowymi. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca 2024.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Grupa Zart