22-23 kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na placu pod Iglicą przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Przez dwa dni ponad 71 podmiotów turystycznych i kulturalnych z Wrocławia i terenu Dolnego Śląska, zaprezentuje swoją ofertę na nadchodzący sezon.

Wspólna inicjatywa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Wrocławskiej Organizacji Turystycznej i Hali Stulecia ma na celu zachęcić wszystkich odwiedzających do spędzania wolnego czasu właśnie na Dolnym Śląsku. Dodatkowo, specjalnie dla gości Otwarcia Sezonu Turystycznego Koleje Dolnośląskie przygotowały „Powrót gratis”. Aby móc z niej skorzystać, kupując bilet KD do stacji Wrocław Główny należy już w kasie poprosić o ofertę „Powrót gratis”. Trzeba też pamiętać, aby będąc już we Wrocławiu pod Iglicą odwiedzić stoisko Kolei Dolnośląskich, okazać bilet i otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu – prawda, że bardzo proste !

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Bogata oferta turystyczna w dniach 22-23 kwietnia 2023 roku urozmaicona programem artystycznym na scenie pozwoli wszystkim odwiedzającym porozmawiać z przedstawicielami atrakcji turystyczno-kulturalnych i zebrać wszelkie potrzebne informacje dotyczące planów wypoczynkowych.  Nie od dziś wiadomo, że Wrocław i Dolny Śląsk z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów krajowych i zagranicznych, ale szczyci się również wzrostem turystyki regionalnej.

Podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego goście będą mogli przekonać się, że warto pozostać na Dolnym. Oczywiście, większość podmiotów biorących udział w wydarzeniu plenerowym nie zapomniała o najmłodszych uczestnikach, dla których zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, miejsc warsztatowych i wiele innych ciekawych propozycji takich jak niezwykłe warsztaty wrocławskiego Hydropolis czy Pokazy Szalonego Naukowca z Time Gates w niedzielę.

Wiele dolnośląskich atrakcji turystycznych zadba o urlopowy klimat proponując wiele interesujących opcji wypoczynku aktywnego np. spływy pontonowe, turystykę rowerową czy pieszą w przepięknych dolnośląskich miejscach. Pojawi się również kilka Regionalnych Organizacji Turystycznych np. z Wielkopolski, Opolszczyzny czy z Małopolski więc na pewno każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.

Oczywiście nie zabraknie również dolnośląskich akcentów kulinarnych więc serdecznie zachęcamy do zaplanowania dłuższego pobytu na terenach Hali Stulecia. Wystawcy będą na Państwa czekać w sobotę 22 kwietnia od godziny 11:00 do 18:00, a w niedzielę 23 kwietnia od 11:00 do 17:00.

Odwiedzając wydarzenie można będzie również wesprzeć Fundację „Karkonosze dla każdego” i pomóc w organizacji wakacji dla dzieci z domów dziecka w Polsce.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Dolnośląska Organizacja Turystyczn
a