Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost w lipcu 2023 odprawił blisko 7 tysięcy pasażerów. To o ponad połowę więcej w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. Lotnisko odnosi wyraźny sukces w procesie odbudowy po pandemii.

W lipcu na Lotnisku Zielona Góra-Babimost odprawiono 6.933 pasażerów, co czyni ten miesiąc najlepszym pod względem liczby obsłużonych podróżnych od początku roku. Liczba pasażerów w lipcu wzrosła o ponad połowę w stosunku do tego samego miesiąca w 2019 roku, kiedy to lubuski port odprawił 4.513 osób. W pierwszym miesiącu trzeciego kwartału 2023 w Babimoście wykonano 411 lotniczych operacji pasażerskich

Rosnące zainteresowanie lotami z Lotniska Zielona-Góra Babimost jest coraz bardziej widoczne. W lubuskim porcie od początku roku obsłużono łącznie 29.594 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 roku.

Sezon urlopowy nadal trwa, a siatka połączeń Lotniska Zielona Góra-Babimost obfituje w atrakcyjne kierunki zarówno połączeń krajowych jak i zagranicznych. Wśród rejsów obsługiwanych przez PLL LOT, w rozkładzie znajdują się loty do: Gdańska, Krakowa oraz Warszawy. Loty do stolicy odbywają się sześć razy w tygodniu, a do Krakowa oraz Gdańska dwa razy w tygodniu. Dla zwolenników wypoczynku poza Polską narodowy przewoźnik oferuje regularne rejsy do Zadaru w Chorwacji. Na pokładach samolotów czarterowych z lubuskiego portu można udać się tego lata na urlop do tureckiej Antalyi. Operatorem wycieczek do Turcji jest biuro podróży Coral Travel. Na stronie internetowej touroperatora nadal dostępne są oferty wakacji w Antalyi we wrześniu i październiku.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Polskie Porty Lotnicze
Zdjęcie: PPL LOT