Borowinowy Zdrój jest 3-gwiazdkowym obiektem, istniejącym od 2011 roku. To hotel, spa, miejsce na zorganizowanie bankietu czy konferencji, wyróżniająca się oferta gastronomiczna. Jest obiektem kompleksowym, z wypożyczalnią rowerów, kijków nordic walking, kajaków, możliwością zorganizowania nauki jazdy konnej. Wszystkie wymienione usługi były w pełni dostępne już od początku działalności.

– mówi Łukasz Roszkowski – specjalista ds. marketingu z Borowinowego Zdroju.

Choć w województwie podlaskim konkurencja na rynku hotelowym jest stosunkowo duża, przedstawiciele supraskiego hotelu przekonują, że ich celem nie jest konkurowanie z sieciówkami, zapewnienie gościom kameralnej i rodzinnej atmosfery.

– wyjaśnia Łukasz Roszkowski.

Obiekt pozwolił się poznać jako proponujący smaczną kuchnię polską z regionalnymi specjałami.

– wymienia Roszkowski.

Sam Supraśl zapewnia kameralną atmosferę. Miejscowość, choć mająca status uzdrowiska, jest swoistym rodzynkiem, odkrywanym i chętnie odwiedzanym, ale nie uświadczymy tu ogromnego napływu mas turystów. To dziś niebagatelny atut.

– podkreślają przedstawiciele Borowinowego Zdroju.

Sam hotel znajduje się w zacisznej okolicy. Nieopodal płynie rzeka Supraśl, a wokół roztacza się Puszcza Knyszyńska, gdzie można uprawiać aktywnie turystykę pieszą, rowerową, a w miesiącach zimowych także wykorzystać narty biegowe. Dodatkowo, niedaleko znajduje się monastyr, muzeum druku i papiernictwa, które także warto odwiedzić.

Właściciele Hotelu Borowinowy Zdrój Wellness Spa & Conference są dobrych myśli, jeśli chodzi o dalszy rozwój. Zauważają, że powoli wraca czas sprzed pandemii. Na pewno funkcjonowania nie ułatwia wojna na Ukrainie czy sytuacja na granicy z Białorusią, jednak jak słyszymy, sytuacja w branży stabilizuje się. Taka ocena wynika ze wzrastającego poziomu rezerwacji pokoi przez gości indywidualnych oraz zapytań od firm organizujących konferencje czy imprezy integracyjne.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Comunication Media&PR